بهترين تهيه غذا ميرداماد
تهيه غذاي شركت ها

آشنايي با صنعت تهيه غذا سازماني

امروز صنعت تهيه غذاي مجالس يا كترينگ يكي از پيشرفته ترين و فراگيرترين صنايع در كل جهان به شمار مي آيد كه روزانه نيز به تعداد اين كسب و كارها اضافه مي شود. شركت هاي كترينگ با استفاده از بهترين و مرغوبترين مواد اوليه و تجهيزات آشپزخانه اي سعي بر آن دارند تا سالم ترين و خوشمزه ترين غذا و نوشيدني را براي مشتريان و مصرف كنندگان خود ارائه دهند. زمان پيدايش كترينگ را مي توان مصادف با اولين پروازها و سفرهاي ريلي در جهان دانست كه اين شركت هاي مسافربري براي خدمت رساني به مسافران اين راه را در پيش گرفتند.

ناهار شركتي

تهيه غذاي شركتي

در تهيه غذا از شركت ها و سازمان ها بايد به نكاتي توجه كرد. قدم نخست براي انجام اين كار پيدا كردن مكان مناسب براي تهيه غذا مي باشد. امروزه تهيه غذاي مناسب براي كاركنان شركت ها، به يكي از مشكلات بزرگ تبديل شده است زيرا مراكز تهيه غذا بعد از مدتي كيفيت غذاي خود را به شدت كاهش مي دهند.

براي تهيه غذا در آشپزخانه بيرون بر بايد يه مكان مناسب با فضاي كافي در نظر داشت. اگر مكان مناسبي براي تهيه غذا نداريد، مي توانيد مكان مناسبي را رهن يا اجاره نماييد. در رهن يا اجاره بايد دقت كرد مكان مورد نظر، فضاي كافي براي تهيه غذا و بسته بندي آنها داشته باشد. مبلغ مورد نياز براي اجاره آشپزخانه با توجه به موقعيت، امكانات و ابعاد آن مي تواند متفاوت باشد. قدم دوم براي راه اندازي غذاي آماده، تهيه وسايل لازم براي پختن و آماده كردن غذاي هاي آماده مي باشد. از وسايل مورد نياز براي راه اندازي آشپزخانه مي توان به يخچال، گاز، فر، قابلمه، ديگ بزرگ، ملاقه و كفگير، انواع چاقو و سيخ كباب پزي اشاره كرد.

آشپزي مجالس

در خريد اين وسايل بايد دقت كافي به خرج داد تا بتوانيد اجناسي با كيفيت مناسب خريداري نماييد. در خريد اين وسايل از خريد وسايل تقلبي با قيمت ارزان جلوگيري كنيد زيرا اين وسايل كيفيت مناسبي ندارند.

تعيين كننده اصلي كيفيت خدمات و غذاهاي كترينگ شركتي و همچنين ميزان رضايت مشتريان شما از آنها، نيروي انساني و افراد فعال در كترينگ ميباشد. تفاوت هاي بسيار زيادي بين آشپز يك كترينگ با آشپز يك رستوران وجود دارد چراكه با توجه به حجم غذاي توليد شده در كترينگ، آشپزي كه استخدام مي كنيد بايد حتماً آموزش هاي لازم در خصوص آشپزي صنعتي را ديده و تجربه كار در يك آشپزخانه صنعتي را داشته باشد.

طعم اصيل غذا در آشپزخانه بيرون بر كيبو

وقتي حرف از غذاي ايراني مي شود كمتر كسي است كه بگويد از اين غذاها خوشش نيامده است. اكثر گردشگراني كه به ايران مي آيند عاشق غذاهاي ايراني مانند كباب كوبيده و قورمه سبزي مي شوند. اما ايراني هايي كه قبل تر ها معمولا كمتر چنين حسي به غذاهاي خارجي داشتند چرا امروزه به سمت غذاهاي خارجي مانند پيتزا و لازنيا و غذاهاي چيني و … كشيده مي شوند؟  به نظر شما علت اين امر چيست؟ براي اينكه در مورد غذاهاي ايراني بيشتر بدانيم، با تهيه غذا گاندي و اين مقاله همراه باشيد.

شايد يكي از اصلي ترين دلايل جوان ها براي روي آوردن به غذاهاي خارجي و به خصوص فست فود ها كه ضرر فراواني براي آن ها دارد؛ تكراري بودن برنامه غذايي در خانه ها باشد.  جوان ها سعي مي كنند در ماه چند باري به كترينگ ها، رستوران ها و فست فود ها  سر بزنند و از روي منو غذاهاي خارجي را انتخاب كنند و يا از روي دستور العمل كتاب آشپزي اين غذا ها را خود در خانه بپزند. اگر چه بعضي از اين غذا ها واقعا خوشمزه است و همه را تحريك مي كند گاهي به سراغشان بروند.

خدمات مجالس و مهماني

تهيه غذاي در حجم بالا با بهترين كيفيت

بهترين راهكار براي تهيه غذا و آشپزي مجالس در حجم بالا و با كيفيت استاندارد بهره گيري از كترينگ مي باشد. از انواع كترينگ مي توان به كترينگ هاي هواپيمايي، ريلي، بيمارستاني و ... اشاره كرد. از مزاياي بهره گيري از انواع كترينگ كيفيت عالي غذا، تنوع در نوع غذا، دريافت غذا با قيمت مناسب و در سريع ترين زمان ممكن مي باشد.

كترينگ ايده اي مناسب براي پذيرايي

تهيه غذاي مناسب براي تعداد زيادي از افراد مخصوصا در مسافرت هاي هوايي و زميني يكي از دغدغه هاي فعالان در اين حوزه محسوب مي شود. تهيه و آماده سازي انواع غذا و نوشيدني براي تعداد زياد در مسافرت هاي هوايي و زميني كاري دشوار و تا حدودي غير ممكن است. از راهكار هاي مناسب براي تهيه انواع مواد غذايي براي پذيرايي در مسافرت ها، مهماني و ... بهره گيري از كترينگ را مي توان پيشنهاد نمود.

واژه كترينگ به معني آماده سازي و پخت غذا و عرضه آن به مكان هاي مورد نياز مي باشد. در روش كترينگ انواع و اقسام مواد غذايي گرم و سرد در كنار نوشيدني هاي متنوع با بهترين كيفيت تهيه شده و براي مكان هاي مختلف دسته بندي و سرو مي شود.

سفارش آنلاين غذا 

امتیاز:
بازدید: 24
برچسب:
:
[ 1399/6/3  ] [ ۱۰ ] [ kibocatering ] [ ]

آشنايي با خدمات شركت هاي تهيه غذا

در نظر گرفتن بسياري از اصول و فاكتورهاي اوليه به منظور اجراي بهتر، حرفه ‌اي‌ تر و متقابلا اعتماد بيشتر و رضايت‌ مندي كامل متقاضيان از موضوعات بسيار مهم و قابل توجه در خصوص تاسيس و ارائه خدمات مراكز تهيه غذاي شركتي و كترينگ ‌هاي تهيه غذا در زمينه ‌هاي مختلف است. استفاده از مواد اوليه مرغوب، باكيفيت، در نظر داشتن تنوع منوي غذايي، طراحي انواع مختلف رژيم‌ هاي غذايي از جمله رژيم گياهي، رژيم غذايي آب‌ پز، رژيم غذايي افراد مبتلا به ديابت و رژيم غذايي افراد داراي اضافه وزن، رعايت اصول بهداشتي، استفاده از نوع طبخ مكانيزه و صنعتي، برخورداري از هزينه ‌هاي مقرون‌ به‌ صرفه و توجه به نحوه ارسال سفارشات به بهترين شكل ممكن، از مهمترين فاكتورهاي تاثيرگذار در تمايز و محبوبيت كترينگ‌ و شركت‌ هاي تهيه غذا به شمار مي‌ آيند.

تهيه غذاي شركتي

انواع خدمات پذيرايي توسط شركت‌هاي تهيه غذا و خدمات مجالس

امروزه شركت ‌هاي تهيه غذا، علاوه بر ارائه خدمات در زمينه طبخ، تهيه و سرو غذا در انواع مختلف مانند غذاي شركتي، به برگزاري مراسمات و خدمات مجالس مختلف در منازل و ساير مكان‌ هاي مورد نظر متقاضيان پرداخته و تمامي تشريفات، امكانات و خدمات را به نحو احسنت اجرا خواهند نمود.

 خدمات برگزاري جشن تولد

يكي از مراسمات رايج و پرطرفدار در جمعيت مردم سراسر جهان، برگزاري جشن تولد است. شركت‌ هاي خدماتي و اجرا كننده مراسمات، با ارائه انواع مختلفي از تجهيزات تزئيني، پذيرايي و تشريفاتي، قادر به خلق يك خاطره ماندگار براي كاربران بوده و لذت برگزاري يك جشن تولد متفاوت و منحصر‌ به ‌فرد را براي آنها به ارمغان خواهد آورد. اجراي تزئينات و آراستگي فضاي برگزاري جشن تولد، طراحي و ارائه انواع مختلف تم‌ هاي پسرانه و دخترانه در طرح و رنگ‌ هاي متنوع، تهيه غذا و دسر، تهيه كيك و ساير تجهيزات پذيرايي مراسم جشن تولد، آماده‌ سازي انواع تزئينات درخواستي از سمت مشتري و سرو بهترين غذاهاي مناسب تولد سرد و گرم با استفاده از كادر متخصص، باسليقه و با تجربه، از مهمترين اقدامات و خدمات اين مراكز در خصوص اجراي جشن تولد به شمار مي‌آيند.

 خدمات برگزاري مراسم عقد و عروسي

بدون شك يكي از مهمترين و منحصر ‌به ‌فرد ترين لحظات زندگي هر فرد، مراسم عقد و عروسي است. برگزاري متفاوت و به يادماندني اين مراسم در منزل، تالارهاي عروسي و يا باغ تالارهاي انتخاب شده توسط برگزار كنندگان مجالس عروسي، از مهمترين خدمات و برنامه‌ هاي اجرايي توسط شركت ‌هاي تهيه غذا و خدمات برگزاري مراسم است. چيدمان سفره عقد انتخاب شده، تهيه غذا و چيدمان ميز سلف سرويس و آماده‌ سازي انواع تجهيزات تزئيني و پذيرايي و تشريفات برگزاري اين مراسم از خدمات ارائه شده توسط شركت ‌هاي مختلف برگزاري مراسمات و مجالس است.

سفارش غذاي نذري

 خدمات برگزاري مجالس مولودي و عزاداري ايام شهادت

يكي ديگر از خدمات پرطرفدار اجرا شده توسط شركت ‌هاي خدماتي و تهيه غذا، اجراي مجالس مولودي و ايام شهادت است. برگزاري مراسمات مذهبي در جمعيت مسلمانان جايگاه ويژه‌ اي داشته و از اهميت بسيار زيادي برخوردار است. سفارش غذاي نذري، تشريفات برگزاري مجالس، چيدمان فضاي برگزاري و آماده ‌سازي پذيرايي مناسب با آداب برگزاري هر مراسم، از خدمات ارائه شده توسط شركت ‌هاي خدماتي و تهيه غذا در سراسر كشور است.

 خدمات برگزاري مراسم ترحيم

برگزاري آبرومندانه مراسم ترحيم، از اهميت بسيار زيادي برخوردار بوده و نقش بسيار زيادي در تسكين درد و آلام بازماندگان خواهد داشت. آماده‌ سازي تجهيزات پذيرايي، سفارش تهيه دسته ‌گل مناسب فضاي برگزاري مراسم، تهيه غذا براي اقوام درجه يك، تجهيز پكيج‌ هاي ميوه و خرما و پذيرايي از مهمانان حاضر در مجلس، از مهمترين و اصلي ‌ترين خدمات شركت ‌هاي نامبرده به شمار مي ‌آيند.

هزينه سفارش و تهيه غذا چگونه است؟

بحث هزينه يكي از مهمترين و اصلي ‌ترين دغدغه ‌هاي سفارش غذاهاي سازماني، شركتي و مجلس در كترينگ‌ هاي تهيه غذا است. معمولا هزينه‌ هاي دريافتي به منظور قراردادهاي شركتي، طبخ و سرو غذاها و ارسال آنها در محل، از الگوي مشخص تبعيت نموده و مطابق با قيمت‌ هاي ارائه شده از سمت اتحاديه اصناف ارائه خواهد شد. هزينه سفارش غذا بستگي به نوع غذاي انتخاب شده از منوي مورد نظر و مخلفات سفارش داده شده در كنار غذا خواهد داشت. توصيه مي‌ شود به منظور اطلاع كامل از هزينه‌ هاي به ‌روز رساني شده تمامي غذاهاي در نظر گرفته شده در ليست منوي مراكز تهيه غذا، به سايت رسمي شركت مورد نظر مراجعه نماييد.

كترينگ و تهيه غذا چيست؟

 كترينگ و تهيه غذا و امروزه از واژه‌ هاي نام آشنايي هستند كه تمامي اقشار جامعه با خدمات آنها سروكار داشته و از آن بهره مند شده اند.  كترينگ به معناي طراحي منوي غذايي، آماده سازي، طبخ و تهيه غذا و ارسال آن به مكان مورد نظر است. در ترجمه تحت اللفظي اين واژه انگليسي، كترينگ به معناي تهيه و طبخ غذا در يك مكان، ارسال و توزيع آن در مكاني ديگر است. منوي غذايي تهيه شده در كترينگ و مراكز تهيه غذا، از تنوع بسيار زيادي برخوردار بوده در انواع غذاهاي سرد و گرم تهيه خواهد شد. امروزه اضافه شدن غذاهاي رژيمي و گياهي به منوي غذايي كترينگ ها، طرفداران بسيار زيادي داشته و يك تغيير مثبت به منظور برطرف نمودن معضل چاقي و اضافه وزن در افراد جامعه به شمار مي آيد.

سفارش غذاي شركتي

 انواع پذيرايي و خدمات كترينگ

 امروزه عقد قراردادهاي كاري جانب شركت ها، ارگانها و سازمانهاي خصوصي و دولتي با كترينگ هاي تهيه غذاي شركتي يكي از مهمترين فعاليت هاي تجاري در حوزه منابع انساني به شمار مي آيد.  از اين رو خدمات و پذيرايي كترينگ هاي تهيه غذا در انواع مختلف به شرح زير است:

 كترينگ هواپيمايي

 كترينگ و تهيه غذاهاي هواپيمايي يكي از خدمات ارائه شده در خصوص طبخ و سرو غذاهاي  توزيع شده در جمعيت مسافران پروازهاي هواپيمايي است. منوي غذاهاي تهيه شده در كترينگ هواپيمايي، معمولا غذاهاي سرد، سبك و گياهي بوده  دليل حمل و نقل آسان به شكل بسته بندي هاي كوچك و كنسروي در اختيار مسافران قرار داده مي شود.

 كترينگ زميني و ريلي

 نوع ديگري از خدمات تهيه غذا در كترينگ هاي مختلف، طبخ و سرو غذاهاي توزيع شده در جمعيت مسافران سفرهاي زميني و ريلي است. اين نوع از خدمات و پذيرايي ارائه شده توسط كترينگ ها، از تنوع بيشتري برخوردار بوده و در برگيرنده مجموعه اي از غذاهاي سرد، گرم و مخلفات همراه غذا نيز خواهد بود.

 كترينگ بيمارستاني و كلينيكي

 يكي ديگر از خدمات ارائه شده توسط كترينگ هاي تهيه و توزيع غذا،  طبخ و سرو غذا براي بيماران بستري در برخي از كلينيك هاي خصوصي با هزينه اي جداگانه است. معمولا طراحي منوي غذايي اين نوع از خدمات پذيرايي كترينگ ها، احتياج به نظارت كارشناس تغذيه و رعايت ملاحظات پزشكي داشته و سبك متفاوت از ساير خدمات اين مركز به شمار مي آيد.

 كترينگ مجالس و مراسمات

 يكي از پرطرفدارترين و رايج ترين خدمات و پذيرايي هاي ارائه شده توسط كترينگ هاي طبخ و توزيع غذا، در زمينه برگزاري  مجالس و مراسمات رسمي و غيررسمي  در مناسبت هاي مختلف است. جشن تولد، جشن نامزدي، جشن عقد كنون، جشن عروسي، افتتاحيه ها و اختتاميه ها از مهمترين مراسمات اجرا شونده توسط كترينگ هاي تهيه غذا بوده و خدماتي مازاد بر  طبخ، توضيح و سر به غذا خواهند داشت.

 كترينگ رژيمي و ورزشكاري

 يكي ديگر از انواع بسيار پرطرفدار خدمات ارائه شده توسط مراكز تهيه و توزيع غذا،  طراحي و آماده سازي منوي غذاهاي رژيمي و غذاهاي مناسب افراد ورزشكار در زمينه هاي مختلف است.  تمامي منوي طراحي شده اين بخش از خدمات كترينگ، توسط كارشناسان حرفه‌اي تغذيه و افراد صاحب نظر در بحث تغذيه ورزش، تهيه و اجرا خواهد شد.

 كترينگ شركتي و سازماني

 نوع ديگري از خدمات ارائه شده توسط كترينگ ها، تهيه غذا هاي شركتي و غذاي سازماني مطابق با ذائقه و محيط كار كاركنان شركت ها، ارگانها و سازمانهاي دولتي و يا خصوصي است. منوي تهيه شده در اين بخش از خدمات كترينگ به منظور افزايش قدرت انتخاب كاربران در محيط كار، تنوع بسيار زيادي داشته و به دو شكل سرد و گرم تهيه و توزيع خواهد شد

امتیاز:
بازدید: 40
برچسب:
:
[ 1399/6/1  ] [ ۱۳ ] [ kibocatering ] [ ]

14 تكنيك هاي خرد كردن پياز بدون اشك ريختن

در اين مقاله با ما همراه باشيم تا  تكنيك هايي را ياد بگيريم كه ديگه چشممون در زمان خورد كردن پياز نسوزه و از آشپزي مجالس و مهماني هاي خود  لذت ببريد

يكي از مواد اصلي براي تهيه غذا ها بخصوص غذاهاي ايراني استفاده از پياز است . چراكه براي طعم دادن به غذاها و گرفتن مزه‌ها و بوهاي ناخوشايند مواد غذايي ديگر از جمله انواع گوشت‌ها، بسيار مؤثر است. اما يك مشكلي كه اكثر افراد با پياز دارند اين است كه خرد كردن پياز باعث سوزش چشم‌ها و اشك آمدن آن‌ها مي‌شود. دراين پست براي مقابله با سوزش چشم با پياز راهكارهايي را ارائه مي‌دهيم.

علت سوزش چشم با پياز

به طور خلاصه، پياز حاوي آمينواسيدهاي طبيعي است كه سولفوسيدها ناميده مي‌شوند، و هنگامي كه پياز را برش مي‌دهيد، ديواره‌هاي سلولي پياز آسيب مي‌بينند، اين باعث مي‌شود؛ سولفوسيدها در معرض هوا به يك گاز فوق العاده آزاردهنده و تحريك‌كننده تبديل شوند. و اين گاز وقتي وارد چشم مي‌شود؛ ايجاد سوزش مي‌كند. و چشم براي شستن اين مواد شروع به توليد اشك مي‌كند، تا اين گاز از چشم خارج شود.

علت سوزش چشم با پياز

راه كارهاي خرد كردن پياز بدون اشك ريختن

زماني كه ريشه‌هاي پياز را مي‌بريد، آنزيمي آزاد مي‌شود كه واكنش اين آنزيم در ساير لايه‌هاي پياز توليد گاز مي‌كند.

 تهيه غذا ونك : پياز چطور مي‌تواند باعث اشك ريختن  شود و چطور مي‌توان از آن جلوگيري كرد؟ پياز از لايه‌هايي‌ چندگانه تشكيل شده است؛ لايه بيروني (پوست قهوه‌اي آن) لايه‌هاي ديگر (لايه‌هاي سفيد و آبدار خوردني) و انتهاي پياز (كركين يا همان ريشه پياز).

زماني كه ريشه‌هاي پياز را مي‌بريد، آنزيمي آزاد مي‌شود كه واكنش اين آنزيم در ساير لايه‌هاي پياز توليد گاز مي‌كند. هنگامي‌كه اين گاز با آب پياز مخلوط مي‌شوند نوعي اسيد را به وجود مي‌آورد. اگر شما هم هنگام خرد كردن پياز دچار مشكل هستيد به مواردي كه آشپزخانه كيبو براي شما آماده كرده است توجه نماييد:

روش هاي رفع سوزش چشم در زمان خورد كردن پياز براي تهيه غذاي شركتي

۱. از چاقوي بسيار تيز هنگام خرد كردن استفاده كنيد.

آنزيم‌ها هنگام خرد شدن آزاد مي‌شوند و بهتر است از يك چاقوي تيز تا از چاقوي معمولي استفاده كرده تا باعث له شدن پياز نشود؛ در اين حالت آنزيم كمتري نيز توليد مي‌شود. ضمن اينكه با استفاده از چاقوي تيز كارتان سريع‌تر انجام مي‌شود.

۲. قبل از خرد كردن، پياز را به مدت ۱۰ – ۱۵ دقيقه در فريزر قرار دهيد.

اين عمل باعث كاهش آزاد شدن آنزيم اسيد در هوا شده و البته هيچ تأثيري بر طعم و بوي آن ندارد. براي اين كار مي‌توان از يخچال معمولي نيز استفاده كرد، اما يادتان باشد پياز را نزديك سيب يا سيب‌زميني (به مدت طولاني) قرار ندهيد؛ (حداكثر ۲۰ دقيقه) زيرا باعث ايجاد رايحه بدي در يخچال مي‌شود.

۳. پياز را در آب خرد كنيد.

اين روش مؤثر اما كمي مشكل، چرا كه تكه‌هاي پياز در آب پخش مي‌شوند مگر اينكه آن‌ها را به‌طور دقيق كنار هم قرار داده و خرد كنيد.پيشنهاد ديگري برخي افراد توصيه مي‌كنند، خرد كردن زير شير آب انجام دهيد اما ممكن است باعث از هم پاشيدن تكه‌هاي پياز شود. (جداي از هم پاشيدن پياز، آب زيادي هم به هدر مي‌رود)

۴. پياز را نزديك بخار خرد كنيد.

خرد كردن كنار بخار آب كتري يا قابلمه نيز ترفند جالبي است. بخار آب، گاز خارج شده از پياز را جذب مي‌كند.

۵. از راه دهان تنفس كنيد و زبان خود را كمي بيرون نگه داريد.

زبان شما مرطوب است و اين كار باعث حركت گاز از روي زبانتان مي‌شود. اين عمل مجراي اشكي را مي بندد و در نتيجه اشكي بيرون نمي‌آيد. از بيني تنفس كنيد، عصب بويايي شما تحريك شده و بلافاصله اشك جاري مي‌شود.

۶. پياز را در آب غوطه‌ور سازيد.

ماهيت آنزيم پياز در آب تغيير مي‌كند. البته يادتان باشد كه با اين كار باعث از دست دادن مقدار اندكي از تندي پياز و لغزنده شدن از حد نرمال مي‌شود. اگر با پيازي كه كمي نرم شده مشكلي نداريد، اين روش را امتحان كنيد.

۷. پياز با نوك چاقو برش ندهيد.

از آنجا كه ساختار داخلي پياز به صورت حلقه‌اي است، استفاده از بدنه چاقو (به‌جاي نوك آن) از پاشيده شدن آب پياز به چشم جلوگيري مي‌كند. البته اين را نيز در نظر داشته باشيد كه هر جريان هوا در اطراف شما مي‌تواند گاز پياز را به سمت‌تان هدايت كند، بنابراين حواستان به جهت وزش باد نيز باشد. از پنكه استفاده كنيد و آن را در زاويه مناسب قرار دهيد.

سفارش آنلاين غذاي ايراني 

۸. هنگام خرد كردن پياز سوت بزنيد!

سوت زدن باعث ايجاد جريان هوا در مقابل صورت شما مي‌شود. با اين‌كار باز هم از رسيدن گاز پياز به چشم خود جلوگيري كرده و هر تعداد كه مي‌خواهيد پياز خرد كنيد.

۹. يك تكه نان در دهان خود قرار دهيد.

افراد زيادي مي‌گويند، عمل جوييدن(به‌خصوص يك تكه نان) هنگام خرد كردن پياز كمك بسياري به جلوگيري از اشك ريختن مي‌كند. نان را به آرامي بجويد. يا قسمت كوچكي از نان را از دهان خود بيرون نگه داريد؛ اين كار باعث ايجاد بزاق شده كه البته شايد باب طبع شما نباشد، اما ديگر از اشك خبري نيست. بسياري نيز گفته‌اند جويدن آدامس هم مؤثر است اما شايد عملي نباشد؛ امتحانش ضرري ندارد.

روش هاي خرد كردن پياز

۱۰. از عينك‌هاي كيپ و يا ماسك استفاده كنيد.

اگر عينك شنا يا آزمايشگاهي اندازه صورت خود داريد، استفاده از آن‌ها يكي از بهترين راه‌هاي پيشنهادي براي خرد كردن پياز است چرا كه آنزيم‌ها راهي براي نزديك شدن به چشم شما ندارند. اگر عينك‌تان مناسب صورت شما نباشد تا پايان كار اشك مي‌ريزيد.
اگر اين عينك‌ها را آنلاين خريداري مي‌كنيد بسيار دقت كنيد، زيرا شانس مناسب بودن اين عينك‌ها با صورت شما هميشه صد در صد نيست. اگر هم عينكي هستيد، بهتر است از روش‌هاي ديگر استفاده كنيد.

۱۱. خرد كردن پياز را كنار هود قوي، هواكش و يا كنار پنجره انجام دهيد.

دليل اين كار دور كردن گاز پياز از چشمان شماست. خرد كردن پياز را بروي اجاق گاز و زير هود يا هواكش قوي، كنار پنجره و يا در بيرون از فضاي بسته انجام دهيد. از هواي آزاد هم لذت خواهيد برد.

غذاي مجالس 

۱۲. از لنز استفاده كنيد.

با اين كار مانعي بين چشم و گازهاي آزاد شده قرار مي‌دهد و به‌راحتي مي‌توانيد به كار خود ادامه دهيد. اگر بين استفاده از عينك و لنز مردد هستيد، حتماً لنز را انتخاب كنيد.

۱۳. از محلول‌هاي اسيدي استفاده كنيد.

محلول‌هاي نمكي و اسيدي مي‌توانند ماهيت آنزيم‌ها را تغيير دهند.

تهيه غذا كيبو دو روش را براي ساختن اين محلول توصيه مي كند:

1. مقداري سركه را روي تخته برش خود بريزيد. اسيد موجود در سركه آنزيم را تا حدودي غيرفعال مي‌كند.

2. پياز را در آب‌نمك خيسانده و سپس خرد كنيد.

فراموش نكنيد كه اين كار نيز طعم پياز را تا حدي تغيير مي‌دهد.

منو سفارش غذا

۱۴. از روش شمع استفاده كنيد.

قبل از خرد كردن پياز، شمعي را نزديك تخته خردكن روشن كنيد. گازهاي آزاد شده هنگام خرد كردن به سمت شعله شمع كشيده مي‌شوند. اگرچه اين راه نيز بهترين گزينه نيست و بسياري مي‌گويند اين كار تنها باعث ايجاد رايحه (اگر شمع معطر داريد) مي‌شود اما حداقل آشپزخانه‌‌تان خوش بو مي‌شود.

در مورد اشك پياز زياد صحبت كرديم. شايد برايتان جالب باشد كه بدانيد اشك توليد شده از گاز پياز از لحاظ ساختاري با اشكي كه در هنگام ناراحتي و يا خوشحالي مي‌ريزيد متفاوت است.

اگر شما روش هاي ديگري براي رفع سوزش چشم در هنگام خرد كردن پياز سراغ داريد ميتوانيد روش خود را با كترينگ كيبو در ميان بگذاريد.

 

امتیاز:
بازدید: 29
برچسب:
:
[ 1399/5/19  ] [ ۱۳ ] [ kibocatering ] [ ]

آشنايي با فوت و فن هاي آشپزخانه كيبو 

امروز مي خواهم در آشپزخانه صنعتي كيبو ترفندهاي آشپزي را به شما آموزش دهم كه با انجامشان مي توانيد زندگي را براي خود ساده تر كنيد.

چگونه سوپي كه شور شده را نجات دهيم؟


راه هاي زيادي براي انجام اين كار وجود دارد، براي مثال مي توانيد يك توري به همراه مقدار كمي غلات را داخل قابلمه سوپ قرار دهيد و بجوشانيدش. توري نمك اضافي را به خود جذب مي كند. مي توانيد يك حبه قند را با قاشق غذا خوري داخل سوپ فرو ببريد. وقتي قند شروع به ذوب شدن كرد قاشق را برداريد و همين فرآيند را با حبه قندي ديگر تكرار كنيد.

 چگونه گوشت را نرم كنيم؟


اگر مي خواهيد استيكي نرم و فوق العاده درست كنيد قبل از پخت گوشت را در سس مايونز بخيسانيد تا نرم شود.

رسپي غذا هاي كيبو

به غير از ساندويچ راه هاي زيادي براي غذا درست كردن با نان وجود دارد كه ما در تهيه غذا ونك بهتون آموزش ميديم. يكي از آنها نان پنيري است كه غذايي فوق العاده خوشمزه را مي توانيد به اين روش درست كنيد.

نگهداري از سبزيجات


براي نگهداري طولاني تر از سبزيجات براي مثال كرفس و بروكلي آنها را در فويل بپيچيد.

 تازه كردن غذاهاي پخته شده

براي اينكه به پيتزاي سرد طعم و بويي تازه بدهيد، مي توانيد به جاي مايكروفر در يك ماهي تابه گرمش كنيد.

چگونه برش با چاقو را ساده تر كنيم؟


براي اينكه مطمئن شويد چاقو هنگام بريدن از دستتان ليز نمي خورد، چند كش پلاستيكي را در چند نقطه دسته پاقو بپيچيد.

 جايگزين مايونز


يك ترفند عالي از زبان كترينگ بلوار ميرداماد :

اگر مايونزتان تمام شده بود اما در يخچال خامه ترش داشتيد مي توانيد با كمك آن به سادگي يك سس شبيه به مايونز درست كنيد: تنها كافيست خامه ترش را با زرده تخم مرغ آب پز شده تركيب كنيد و يك قاشق سس خردل نيز به آن اضافه كنيد.

طرز تهيه غذاها در كيبو

 

نحوه پخت برنج براي تهيه كته


البته پخت برنج به اين روش به مهارت و تجربه بيشتري نسبت به طرز تهيه برنج به شكل آبكش نياز دارد.

 • طبيعتا برنج هاي مختلف هم براي دم كشيدن، به ميزان آب متفاوتي نياز دارند.
 • هر چه برنج مرغوب تر باشد، به آب بيشتري براي پخته شدن احتياج دارد.و برنج مرغوب احتمال خمير شدن آن كمتر مي شود.
 • برنج ايراني درجه يك ريسك شفته شدن كمتري دارد و به خوبي قد مي كشد.
 • بزرگترين نگراني مربوط به طرز تهيه برنج هاي تازه، مخصوصا محصول سال است كه امكان شفته و خمير شدن آن ها زياد است.دقت كنيد برنجي كه مي خواهيد بپزيد حدالامكان نبايد مخلوط باشد چون ممكن است برنج هاي تازه، سريع تر شفته بشوند.
 • برنج هاي مخلوط بهتر هست كه همگي از لحاظ كهنگي و قديمي بودن مشابه هم باشند.
 • اگر هنگام پخت برنج به روش كته كمتر از حد معمول آب ريخته باشيد هم جاي نگراني ندارد.مي توانيد هنگام پخت تمام مدت به برنج سر بزنيد و هر موقع احتياج شد، كمي آب به آن اضافه كنيد.
 • فقط كترينگ شركتي كيبو توصيه ميكند ، كه دم كني را بايد به موقع بگذاريد، تا برنج در اثر حرارت ملايم، به خوبي پخته شود.

چطور به روش كته ته ديگ درست كنيم ؟

 • براي تهيه ته ديگ هنگام پخت برنج به روش كته وقتي كه آب برنج تمام شد، برنج را در يك ظرف ديگر خالي كنيد.

 •  كف قابلمه را مقداري روغن بريزيد. 
 • ته ديگ مورد علاقه تان را در ظرف قرار بدهيد.
 • در انتها برنج را به آن اضافه كنيد.

سخن آخر تهيه غذا كيبو
اگر چه در نگاه اول تهيه و پخت برنج كار ساده اي به نظر مي آيد. ولي بدون رعايت برخي نكات ساده بتوانيد برنج اعلاي ايراني را آماده كنيد. به نحوي كه هر كسي از بوييدن عطر آن به وجد بيايد و از ديدن اندازه دانه برنج لذت ببرد. كد بانو ايراني براي طبخ برنج به بهترين روش ممكن فقط لازم است، كه مطالبي كه سر آشپز كترينگ كيبو در اين مقاله به آن ها اشاره شد، را در نظر بگيرد و منتظر نتايج شگفت انگيز آن باشد.

 

براي تهيه ته چين ميتوانيد با كترينگ جردن ، كترينگ كيبو تماس حاصل نماييد.

امتیاز:
بازدید: 113
برچسب:
:
[ 1398/10/22  ] [ ۱۷ ] [ kibocatering ] [ ]

خدمات سازماني و مجالس كترينگ كيبو 

تهيه غذاي سازماني

از آنجايي كه امروزه بيشتر مشاغل شركتي هستند و افراد زمان بسيار زيادي را در محل كار خود سپري مي كنند، از اين رو حداقل يكي از وعده هاي غذاي خود را در محل كار سرو خواهند كرد. همانطور كه پيشتر گفته شد، اين نوع از آشپزخانه ها غذاي سفارش شده براي يك رويداد اجتماعي خاص و يا براي تهيه غذاي مجالس و براي تعداد زيادي از افراد را آماده مي كنند. يكي از مواردي كه تهيه غذاي آنها عمدتا توسط كترينگ ها، صورت مي گيرد، غذاي مورد نياز كاركنان شركت ها و سازمان ها مي باشد. از اين رو تهيه غذاي شركت ها، يكي از مهمترين فعاليت ها و اقداماتي است كه با اين روش صورت مي پذيرد.

كترينگ داراي انواع گوناگوني، مانند؛ هوايي، زميني، كلاسيك، فست فودي و بيمارستاني هستند كه هر كدام از آنها با توجه به نياز مشتريان و سليقه آنها اقدام به آماده سازي و طبخ غذا مي نمايند. از اين رو مديران شركت ها بايد براي انگيزه هرچه بيشتر كاركنان خود، سليقه غذايي هر يك از آنها را مدنظر نمايند و با توجه به آنها يك كترينگ مناسب انتخاب كنند تا بتواند با آماده سازي يك وعده غذايي ايده آل براي تمام كاركنان، رضايت آنها را جلب نمايد. از آنجايي كه لازم است كاركنان شركت ها هر روز غذاي گرم سرو كنند، بنابراين انتخاب يك محل مناسب كه غذاي گرم و تازه را آماده و ارسال مي كنند، يكي از مهمترين نكاتي خواهد بود كه مديران حتما بايد به آن توجه كنند.

توصيه هاي سرآشپز كترينگ كيبو براي آشپزي

بهترين آشپز دنيا هم كه باشيد، وقتي اسم ميهمان و ميهماني شام بيايد، دست و پايتان را براي آشپزي مجالس گم مي‌كنيد و استرس مي‌گيريد كه حالا چه كار كنم ...و چطوري غذا درست كنم كه باب ميل ميهمان‌ها باشد و چه جوري هنر آشپزي‌ام را به رخ همه بكشم؟!

تهيه غذا جردن  هم قصد دارد  در اين مقاله، چند روش ساده اما كاربردي را براي خوش‌طعم كردن غذاها به شما آموزش بدهد.

حتماً شما هم «نيكول كيدمن» هنرپيشه معروف هاليوود را مي‌شناسيد و شايد فكر كنيد او آنقدر شهرت دارد و مشغول است كه اصلاً وقتي براي آشپزي ندارد اما بهتر است بدانيد اين‌طور نيست!

خانم كيدمن دوست دارد تا حد امكان خودش آشپزي كند و غذاهاي خانگي را به غذاهاي محل كار يا رستوران و يا حتي كترينگ شركتي ترجيح مي‌دهد. او هر وقت بي كار مي‌شود، سري به سايت‌هاي آشپزي مي‌زند تا با جديدترين و سالم‌ترين روش‌هاي پخت آشنا شود.

كترينگ

 

 • خدمات يا تشريفات مجالس

آنچه از كترينگ در بين مردم بيش‌تر شناخته شده است، ارائه خدمات غذايي به مجالس مختلف است. البته اين مجالس شامل عروسي، تولد، مهماني‌ها، همايش‌ها، سمينارها و جشنواره‌ها مي‌شود كه بيش‌تر از همه تشريفات در عروسي‌ها روي بورس است. اين روزها كار خدمات مجالس تخصصي‌تر شده  است و براي برگزاري جشن فارغ‌التحصيلي، مراسم ترحيم و جشن‌هاي مناسبتي هم فعاليت مي‌كنند. خدمات برگزاري عروسي شامل فضاي عروسي مثل باغ يا تالار، گل‌آرايي، شمع‌آرايي، ديزاين باغ، معرفي سالن زيبايي براي عروس، معرفي گروه عكاسي و فيلمبرداري و از همه مهم‌تر تهيه غذاي مجلس عروسي است. از آنجايي كه جشن عروسي از مهم‌ترين جشن‌هاي زندگي هرشخصي است، برگزاري آن مهم است. مهم‌ترين نكات در تهيه غذا براي عروسي، داغ بودن غذا، كيفيت مواد اوليه غذا، ميزان غذا و ظاهر آن است.

كترينگ كيبو

كترينگ هاي رژيمي چه تفاوتي با ديگر كترينگ ها دارند ؟

كترينگ، به صنعت تهيه غذاي شركتي و آماده سازي مواد غذايي مورد نياز تعداد زيادي از افراد براي مجالس و رويدادهاي متنوع ديگر در يك مكان گفته مي شود كه البته سرو آن در مكان ديگر انجام خواهد شد. به عبارت ديگر افراد غذاي مورد نياز مجالس، مهماني ها، مسافران هواپيماها و قطارها را سفارش داده و اين مراكز شروع به آماده سازيي و تهيه همان تعداد غذا و بنابر نياز و سليقه مشتريان مي نمايند. اين صنعت امروزه به حدي مورد توجه قرار گرفته است كه به يكي از بخش هاي مهم خدمات انواع مجالس تبديل شده است. كترينگ ها از انواع گوناگوني، مانند؛ هتلي، بيمارستاني، هوايي، قطاري و عروسي برخوردار مي باشند كه هر يك از آنها غذاهايي مطابق با نياز مشتريان خود تهيه مي كنند. در همين راستا در اين مقاله درصدد برآمديم تا به معرفي و بررسي بيشتر و نوع فعاليت آنها بپردازيم.

كترينگ رژيمي چه تفاوتي با ساير موارد اين نوع طبخ و پخش غذا دارد؟

در كترينگ هاي رژيمي همانطور كه از عنوان آن مشخص است، مواد اوليه مورد نياز براي تهيه غذا از موادي مي باشد كه حاوي مقدار اندكي چربي و قند باشد. بيشتر غذاهايي كه در حالت رژيمي تهيه مي شود، اغلب شامل انواع سالادها، غذاهاي گياهي، غذاهاي كبابي و از اين دست مي باشد.

از آنجايي كه خيلي از افراد تمايل چنداني به خوردن غذاهاي رژيمي ندارند و غذاهاي چرب را به غذاهاي رژيمي ترجيح مي دهند، از اين رو تعداد اين نوع خيلي كمتر از مدل ها و روش هاي ديگر مي باشد ولي اين بدان معنا نيست كه حالت پخت غذاي رژيمي مشتري ندارند، بلكه اين نوع از كترينگ ها مشتريان خاص و دائمي خود را دارند كه به طور مداوم تهيه غذاي خود را به اين نوع از از خدمات واگذار مي كنند. به طور مثال بيمارستان ها و برخي از باشگاه هاي ورزشي از جمله مشتريان ثابت اين سبك مي باشند.  

امتیاز:
بازدید: 131
برچسب:
:
[ 1398/10/7  ] [ ۲۰ ] [ kibocatering ] [ ]

آشپزي مجالس

شناختي كه بيشتر مردم از كترينگ ها دارند، اين است كه كترينگ ها مسئوليت تهيه غذا براي انواع مجالس را برعهده دارند كه اين خدمات مجالس مي تواند، شامل مجالس عروسي، مهماني، سمينار، تولد، جشنواره و... باشد كه در اين بين مجالس عروسي بيشتر در جامعه هدف كترينگ ها قرار دارند.

غذاي سازماني

آشنايي با خدمات كترينگ 

كيترينگ شركتي به فرايند تهيه و آماده سازي غذا براي تعداد بسيار زيادي از مهمانان مجالس و همچنين مسافران هواپيماها و قطارها گفته مي شود. در واقع در كترينگ ها انواع مواد غذايي و نوشيدني هاي سفارش شده تهيه و آماده شده و براي سرو به محل مورد نظر منتقل مي شود. كترينگ ها داراي انواع گوناگوني، مانند؛ كترينگ هاي هوايي، كترينگ هاي زميني، كترينگ هاي رژيمي، كترينگ هاي بيمارستاني و... بوده كه هركدام از آنها با توجه به نياز مشتريان و شرايط خاص آنها تهيه مي شود. 

كترينگ به چه معناست؟

كيترينگ و يا كترينگ عنواني است كه خيلي از شما بارها آن را شنيده ايد، اما ممكن است معني و مفهوم آن را ندانيد. به همين جهت در اين مطلب سعي كرده ايم تا شما را با مفهوم آن بيشتر آشنا كنيم و اطلاعات مفيدي را در اين زمينه در اختيار شما قرار دهيم. منظور از كترينگ، تهيه غذاي مجالس و طبخ مواد غذايي، بسته بندي و همچنين توزيع آنها به تعداد زيادي از افراد مي باشد. اين سيستم بيشتر غذاي مورد نياز مجالس، مانند؛ مجالس عروسي، تولد و سمينارها را تهيه مي كند.

كترينگ شركتي

صنف جهاني كترينگ يا تهيه غذا

كسب و كارهاي تهيه غذا يا كترينگ در واقع يكي از پرطرفدارترين و پرسودترين كسب و كارها از زمان پيدايش و فعاليت آنها به شمار مي آيد به طوري كه امروزه شاهد تشكيل صنف جهاني كترينگ هستيم و اين امر مي تواند نشان از اهميت اين مدل از كسب و كار در كل جهان باشد. تمام شركت هاي تهيه غذا در سراسر جهان با گردهمايي در صنف جهاني ifca مي توانند از حقوق اين انجمن برخوردار باشند. انجمن صنفي مذكور در سال 1980 در كشور انگلستان تشكيل شد و از همان سال نيز همايشات و رويدادهاي بسيار زيادي را در خصوص سيستم تهيه غذا و توزيع آن برگزار كرده است كه شما مي توانيد شاهد تورها و اردوهاي علمي بسيار مختلفي باشيد كه هدف آنها شركت در اين همايش ها مي باشد. تمام مواد اوليه استفاده شده به همراه تجهيزات آشپزخانه مورد نياز از سوي وزارت هاي مشخص شده مورد بررسي قرار مي گيرد كه اين امر مي تواند خيال مصرف كنندگان را راحت كند.

آشنايي با روش هاي افزايش فروش

همانطور كه مي دانيد، منظور از كترينگ ، صنعتي مي باشد كه غذاي مورد نياز و سفارش شده مشتريان را طبخ و آماده مي كند و آن را براي سرو به محل ديگري ارسال مي نمايد. تفاوتي كه بين يك كترينگ و تهيه غذا وجود دارد، اين است كه در تهيه غذاها معمولا تعداد غذاهايي كه سفارش داده مي شود كم است اما در كترينگ ونك اغلب غذاي مورد نياز مهماني ها و رويدادهايي كه در آن جمعيت زيادي وجود دارد، تهيه مي شود.

از آنجايي كه امروزه در هر شهري تعداد زيادي از كترينگ ها به وجود آمده است و همگي آنها سعي مي كنند تا از رقباي خود پيشي بگيرند، كسب درآمد و سود بيشتر از اين روش نياز به رعايت برخي از نكات خاص دارد. همانطور كه مي دانيد، امروزه قيمت كالاها و خدمات به طور لحظه اي تغيير مي كند كه اين عامل باعث مي شود تا قيمت گذاري غذاهاي عرضه شده توسط كترينگ ها تا حدي دشوار باشد.

از اين رو توجه به اصولي كه مي تواند به موفقيت يك كسب و كار و به وِيژه كترينگ ها كمك كند، بسيار حائز اهميت مي باشد. به همين دليل در اين مقاله سعي كرده ايم تا به معرفي روش هايي براي افزايش فروش كترينگ ها بپردازيم. اگر شما هم از افرادي هستيد كه به تازگي يك كسب و كار را راه انداخته ايد ولي نمي دانيد از چه روش هايي براي افزايش فروش آن استفاده كنيد، توصيه مي كنيم كه تا انتهاي اين مقاله با ما همراه باشيد.

غذاي مجالس

افزايش فروش كترينگ ها با تمركز بر مشتري هاي قبلي

اگر تا به حال تجربه راه اندازي يك كسب و كار را داشته باشيد، حتما مي دانيد كه جذب مشتري هاي جديد تا چه اندازه سخت و زمان بر مي باشد و براي موفقيت در آن بايد انرژي زيادي صرف نماييد. كترينگ ها نيز از اين قاعده مستثني نبوده و در آن هم جذب مشتري هاي جديد به مراتب سخت تر از نگه داشتن مشتري هاي قبلي خواهد بود. علاوه بر سخت بودن جذب مشتري جديد، انجام اين كار هزينه هاي زيادي در پي خواهد داشت، از اين رو توصيه مي كنيم تا به مشتري هاي فعلي خود تمركز كنيد و تا جايي كه مي توانيد رضايت آنها را جلب نماييد.

 • در وهله اول تا جايي كه امكان دارد، حاشيه سود را به نحوي تعيين كنيد تا هم به نفع شما باشد و هم به نفع مشتري

 • يكي از مهمترين اقداماتي كه بايد براي افزايش فروش كترينگ خود انجام دهيد اين است كه در زمان افزايش قيمت ها، اين موضوع را به مشتريان اطلاع دهيد. پس به هر نحوي كه مي توانيد، مانند؛ پخش تراكت، نصب بنر و يا توضيحات تلفني، مشتري هاي خود را در رابطه با افزايش قيمت ها و همچنين اقدامي كه به نفع آنها انجام داده ايد در جريان بگذاريد.

 • يكي از روش هايي كه مي تواند به جلب مشتري و همچنين افزايش فروش كترينگ ها كمك كند اين است كه براي غذاهايي كه داراي حاشيه سود بيشتر و همچنين مشتري كمتري هستند، تخفيفات وِيژه اي بگذاريد.

 • به هيچ عنوان از تغيير در منوي غذايي خود واهمه نداشته باشيد و در صورت لزوم، غذاهاي داراي حاشيه سود بالا را با غذاهايي كه حاشيه سود كمتري دارند، جايگزين نماييد.

علي رغم موارد گفته شده، قيمت گذاري درست و منطقي از اصلي ترين فاكتورها براي موفقيت و افزايش فروش كترينگ ونك مي باشد. اين موضوع تا حدي حائز اهميت مي باشد كه كوچكترين غفلت و اشتباهي در آن به سرعت باعث شكست هر كسب و كاري مي شود.

 

امتیاز:
بازدید: 145
برچسب:
:
[ 1398/9/21  ] [ ۰۸ ] [ kibocatering ] [ ]

انواع روش هاي مزه دار كردن سبزيجات

نكته‌اي كه كترينگ ونك با يك نگاه كلي به آشپزي ايراني انداخنه است ، روشن مي‌شود، كه هر كدام از غذاهاي اصلي ايراني الگويي است كه بواسطه قرن‌ها تجربه بدست آمده است و مي‌توان آن را با مواد گوناگون پر كرد. براي ديدن اين حقيقت كافي است به انواع پلو و خورش و آبگوشت و اشكنه و كوكوي ايراني نگاهي بيندازيم :

در همه اين موارد مي‌توان گفت كه امكان تنوع بي پايان است، در حالي كه هويت غذا (چه آبگوشت باشد چه خورش) سر جاي خود باقي مي‌ماند. بنابر اين خورش، آبگوشت يا اشكنه‌ي ايراني يك خوراك معين نيست، بلكه يك الگويي است براي درست كردن غذاهاي بيشماري كه مي‌تواند با هر فصل از سال يا هر منطقه‌اي از كشور، يا با ذوق و توانايي هر پزنده و خورنده‌اي جور در بيايد. اين كيفيتي است كه آشپزي ايراني را بطور كلي از آشپزي ساير ملل ممتاز مي‌كند

تعيين كننده اصلي كيفيت خدمات و غذاهاي كترينگ شركتي و همچنين  تهيه غذاي مجالس ميزان رضايت مشتريان شما از آنها، نيروي انساني و افراد فعال در كترينگ ميباشد. تفاوت هاي بسيار زيادي بين آشپز يك كترينگ با آشپز يك رستوران وجود دارد چراكه با توجه به حجم غذاي توليد شده در كترينگ، آشپزي كه استخدام مي كنيد بايد حتماً آموزش هاي لازم در خصوص آشپزي صنعتي را ديده و تجربه كار در يك آشپزخانه صنعتي را داشته باشد.

طعم اصيل غذا در كترينگ ميرداماد

وقتي حرف از غذاي ايراني مي شود كمتر كسي است كه بگويد از اين غذاها خوشش نيامده است. اكثر گردشگراني كه به ايران مي آيند عاشق غذاهاي ايراني مانند كباب و قرمه سبزي مي شوند. اما ايراني هايي كه قبل تر ها معمولا كمتر چنين حسي به غذاهاي خارجي داشتند چرا امروزه به سمت غذاهاي خارجي مانند پيتزا و لازنيا و غذاهاي چيني و … كشيده مي شوند؟  به نظر شما علت اين امر چيست؟ براي اينكه در مورد غذاهاي ايراني بيشتر بدانيم، با تهيه غذا گاندي و اين مقاله همراه باشيد.
شايد يكي از اصلي ترين دلايل جوان ها براي روي آوردن به غذاهاي خارجي و به خصوص فست فود ها كه ضرر فراواني براي آن ها دارد؛ تكراري بودن برنامه غذايي در خانه ها باشد.  جوان ها سعي مي كنند در ماه چند باري به كترينگ ها، رستوران ها و فست فود ها  سر بزنند و از روي منو غذاهاي خارجي را انتخاب كنند و يا از روي دستور العمل كتاب آشپزي اين غذا ها را خود در خانه بپزند. اگر چه بعضي از اين غذا ها واقعا خوشمزه است و همه را تحريك مي كند گاهي به سراغشان بروند.

توصيه براي خوش‌طعم كردن سبزي‌ها

 1.  بهتر است برخي از سبزي‌ها مانند هويج، گل‌كلم، پياز و گوجه‌فرنگي را اصلاً نپزيد. چون اين سبزي‌ها به صورت خام خوشمزه‌تر هستند. شما مي‌توانيد آن‌ها را قطعه‌قطعه و با كمي آب‌ليمو طعم دار كنيد و كنار ظرف غذايتان بچينيد. اگر سفت و سختي هويج براي شما يا كودكتان قابل تحمل نيست، مي‌توانيد آن را رنده كنيد تا خوردنش آسان‌تر شود.
 2. هيچ طعم‌دهنده‌اي مانند پودر سير، فلفل سياه و مقدار بسيار كمي نمك نمي‌تواند سبزي‌هاي شما را خوش‌طعم كند. افزودن كمي كره، روغن زيتون يا روغن كنجد به سبزي‌هاي پخته هم مي‌تواند طعم فوق‌العاده‌اي به آن‌ها ببخشد.
 3.  هرگز به سبزي‌هايي كه قرار است پخته شوند، آب‌ليمو يا سركه اضافه نكنيد. اين كار باعث تلخ و بدبو شدن آن‌ها مي‌شود. شما مي‌توانيد آب‌ليمو و سركه را بعد از پخت به سبزي‌ها اضافه كنيد.براي اينكه ويتامين‌ها، شكل و بافت سبزي‌ها از دست نروند و بي‌طعم نشوند، بهتر است به جاي آب پز كردن يا جوشاندن آن‌ها، از روش بخارپز استفاده كنيد.حواستان باشد كه گوشت قرمز را با آب سرد و مرغ را با آب گرم بپزيد تا طعم بهتري پيدا كنند. براي پختن هر يك عدد مرغ كامل، يك ليوان آب كافي است. و شما با افزودن آب بيشتر، فقط طعم مرغ را از بين خواهيد برد.

تهيه غذا جردن

 1.  ذرت، نخودفرنگي، باقلا و لوبيا سبز را بلافاصله بعد از پخت از داخل ظرف خارج كنيد تا پوست رويي آن‌ها جدا نشود و ظاهر زشتي پيدا نكنند. در ضمن، افزودن كمي كره، نمك و آويشن مي‌تواند طعم اين سبزي‌ها را بسيار مطلوب‌تر كند.
 2.  اضافه كردن كمي نمك، گردوي آسياب شده، كره و پونه خشك به سيب‌زميني پخته‌شده، طعم فوق‌العاده جديدي را به اين خوراكي مفيد مي‌دهد.
 3.  پختن ساقه كرفس، كنگر و بروكلي با آب مرغ يا آب گوشت باعث خوش‌طعم شدن اين سبزي‌ها مي‌شود. البته به شرطي كه زياد حرارت نبينند و بعد از پخت هم كمي سركه بالزاميك به آن‌ها اضافه شود!
امتیاز:
بازدید: 122
برچسب:
:
[ 1398/9/9  ] [ ۰۸ ] [ kibocatering ] [ ]

خدمات مجالس كترينگ كيبو 

آنچه از كترينگ در بين مردم بيش‌تر شناخته شده است، ارائه خدمات غذايي و آشپزي مجالس مختلف است. البته اين مجالس شامل عروسي، تولد، مهماني‌ها، همايش‌ها، سمينارها و جشنواره‌ها مي‌شود كه بيش‌تر از همه تشريفات در عروسي‌ها روي بورس است. اين روزها كار خدمات مجالس تخصصي‌تر شده  است و براي برگزاري جشن فارغ‌التحصيلي، مراسم ترحيم و جشن‌هاي مناسبتي هم فعاليت مي‌كنند. خدمات برگزاري عروسي شامل فضاي عروسي مثل باغ يا تالار، گل‌آرايي، شمع‌آرايي، ديزاين باغ، معرفي سالن زيبايي براي عروس، معرفي گروه عكاسي و فيلمبرداري و از همه مهم‌تر تهيه غذاي مجلس عروسي است. از آنجايي كه جشن عروسي از مهم‌ترين جشن‌هاي زندگي هرشخصي است، برگزاري آن مهم است. مهم‌ترين نكات در تهيه غذا براي عروسي، داغ بودن غذا، كيفيت مواد اوليه غذا، ميزان غذا و ظاهر آن است.

كترينگ كيبو

كترينگ هاي رژيمي چه تفاوتي با ديگر كترينگ ها دارند ؟

به طور كلي كترينگ هاي مختلف مثل هواپيمايي، قطار، هتل و بيمارستان ها، بر اساس نياز هاي كاربران شان، تنوع غذاي شان را تعيين مي كنند. بر همين اساس، كترينگ هاي غذاي رژيمي، پايه و اساس انتخاب غذا و مواد اوليه براي تهيه و سرو غذاهايشان، بر اساس خوراكي هاي رژيمي با ميزان چربي و قند كم انتخاب مي شوند. براي مثال، غذا هاي گياهي، سبزي ها و سالاد ها، گوشت سفيد كبابي، حبوبات بدون چربي هاي اشباع شده، از موارد اصلي منوي غذاي رژيمي هستند. تعداد كترينگ هاي غذاي رژيمي، در مقايسه با ديگر كترينگ ها در سطح شهر كمتر است؛ ولي اين دسته ، طرفداران خاص خودشان را دارد. گفتني است كه كترينگ هاي غذاي رژيمي در بعضي موارد، مي توانند غذاي مورد نياز بيمارستان ها و باشگاه هاي ورزشي را هم تامين كنند.

تهيه غذا مجالس 

 
به طور كلي كترينگ يك واژه انگليسي است كه به معني تهيه غذا و عرضه انواع غذا و نوشيدني براي مكان هاي خاص است. بدين معنا كه غذا و نوشيدني ها در محلي مشخص درست شده و سپس براي مكان هاي مختلفي سرو مي شوند. از انواع كترينگ هاي غذا مي توان به كترينگ هواپيمايي، كترينگ بيمارستاني، كترينگ قطار، كترينگ هتل، كترينگ رستوراني و حتي كترينگ غذاي رژيمي اشاره كرد. هر كدام از كترينگ ها، با توجه به نياز كاربران، شرايط خاص خودشان را دارند؛ بدين معنا كه با توجه به مكان مورد نظر براي سرو غذا و نوشيدني، مواد اوليه، دورچين و نوع نوشيدني ها انتخاب مي شوند. 

در تهيه غذا از شركت ها و سازمان ها بايد به نكاتي توجه كرد. قدم نخست براي انجام اين كار پيدا كردن مكان مناسب براي تهيه غذا مي باشد. امروزه تهيه غذاي مناسب براي كاركنان شركت ها، به يكي از مشكلات بزرگ تبديل شده است زيرا مراكز تهيه غذا بعد از مدتي كيفيت غذاي خود را به شدت كاهش مي دهند. براي تهيه غذاي مناسب و همچنين خريد از بهترين آشپزخانه ها مقاله زير را مطالعه نماييد. 

كترينگ

مزاياي غذاي كترينگ 

بخش آشپزخانه كترينگ كه در آن غذاهاي همه وعده هاي غذايي بسته به نياز مجموعه هدف تهيه مي شود، با تجهيزات آشپزخانه صنعتي براي توليد غذا و نوشيدني بصورت عمده فعال است.همچنين در آشپزخانه هاي صنعتي همه محصولات و مواد اوليه آشپزي با استانداردهاي صنعت غذا چك مي شوند كه بخشي از فرآيند آشپزي صنعتي به حساب مي آيد.

روابط عمومي به بياني ساده و كلي برقراري ارتباط هدفمند به موقع، موثر ودوسويه ميان درون و برون از يك مجموعه تعريف مي شود.خوراكيهاي درون پروازي در همين راستا، مجموعه اي بشمار مي رود كه روابط عمومي هرخط هوايي بايد درچهارچوب فعاليت هاي بازار افزايي خود به آن توجه نشان داده وبه بهره برداري از امكانات بالقوه بسيار گسترده اي بپردازد. در همين زمينه روابط عمومي فوق تخصصي حوزه خوراكيهاي درون پروازي قادر است ايفاگر نقش موثري نه تنها در عرصه دادوستد اقتصادي بلكه در حوزه ارتباطات فرهنگي ميان كشورها دارد.

استفاده از خوراكيهاي بومي هركشور در منوي پذيرايي (بعنوان مثال در مورد ايران غذاهاي سنتي نظير چلوكباب، چلو خوشت هاي مختلف، شربت هاي تهيه شده از عرقيجات گياهي، شيريني هاي محلي از نوع سوهان قم، باقلواو قطاب يزد، كلمپه و كماچ كرمان، گز اصفهان و …) و اطلاع رساني محلي در مورد آنها مي تواند ابزار موثري براي شناساندن فرهنگ اصيل به يكديگر بشمار آيد.
در اكثر كترينگ ها بويژه در كترينگ جردن توليدات غذايي بصورت وكيوم و در ظروف يكبار مصرف آماده و تهيه مي شوند

توصيه هاي سرآشپز كترينگ كيبو براي آشپزي

بهترين آشپز دنيا هم كه باشيد، وقتي اسم ميهمان و ميهماني شام بيايد، دست و پايتان را براي آشپزي مجالس گم مي‌كنيد و استرس مي‌گيريد كه حالا چه كار كنم ...و چطوري غذا درست كنم كه باب ميل ميهمان‌ها باشد و چه جوري هنر آشپزي‌ام را به رخ همه بكشم؟!

حتماً شما هم «نيكول كيدمن» هنرپيشه معروف هاليوود را مي‌شناسيد و شايد فكر كنيد او آنقدر شهرت دارد و مشغول است كه اصلاً وقتي براي آشپزي ندارد اما بهتر است بدانيد اين‌طور نيست!

خانم كيدمن دوست دارد تا حد امكان خودش آشپزي كند و غذاهاي خانگي را به غذاهاي محل كار يا رستوران و يا حتي كترينگ شركتي ترجيح مي‌دهد. او هر وقت بي كار مي‌شود، سري به سايت‌هاي آشپزي مي‌زند تا با جديدترين و سالم‌ترين روش‌هاي پخت آشنا شود.

تهيه غذا جردن  هم قصد دارد  در اين مقاله، چند روش ساده اما كاربردي را براي خوش‌طعم كردن غذاها به شما آموزش بدهد.

 

 

امتیاز:
بازدید: 90
برچسب:
:
[ 1398/9/3  ] [ ۰۸ ] [ kibocatering ] [ ]

طرز تهيه كباب كوبيده 

براي درست كردن كباب كوبيده به سبك كترينگ كيبو بايد به يك سري از نكات طلايي اما ساده توجه كنيد تا بتوانيد كباب كوبيده دلخواه و دلچسپ خود را مهيا كنيد ضمنا اگر مي خواهيد كه كباب شما به بهترين نحو و مانند كباب هاي رستوران ها شود بهتر است از اين نكات ساده غفلت نكنيد.

براي تهيه كباب كوبيده بايد از گوشت چرخ كرده گوسفندي يا مخلوط گوساله استفاده كنيد و براي اينكه كباب كوبيده ترد و خوشمزه شود بايد از گوشت چربي دار استفاده كنيم .گوشتي كه چربي اش كم باشد هنگام ماسا دادن خودش را ول ميكند.

براي درست كردن كباب كوبيده خانگي حرفه‌اي اما با كيفيت خوب كترينگ ابتدا گوشت چرخ‌كرده را در يك ظرف بزرگ و گود بريزيد و كمي نمك به آن اضافه كنيد. گوشت و نمك را خوب ورز بدهيد. در همين مرحله مي‌توانيد فلفل سياه و زعفران را هم اضافه كنيد تا بوي زهم گوشت از بين برود. گوشت را در يخچال بگذاريد كمي به گوشت استراحت بدهيد تا به اصطلاح بيات شود. حالا پيازها را رنده كنيد. يك نكته مهم اين است كه بعد از رنده كرده پيازها، آن‌ها را با دست فشار بدهيد و آب پياز را بگيريد، مي‌توانيد براي گرفتن آب پياز، پيازهاي رنده شده را در پارچه تنظيف بريزيد و با فشار دادن، آب پياز را بگيريد. گرفتن آب پياز سبب مي‌شود تا كباب كوبيده روي سيخ وا نرود و توي آتش نريزد. پيازها را به گوشت اضافه كنيد و حسابي وزر بدهيد. هر چه گوشت و پياز را بيشتر ورز بدهيد كباب كوبيده شما خوشمزه‌تر مي‌شود. بعد از اين‌كه ورز دادن گوشت انجام شد بهتر است به مدت دو تا سه ساعت روي گوشت يك كيسه پلاستيكي بكشيد  و به مدت ۲ تا سه ساعت آن را در يخچال بگذاريد.

كباب كوبيده

 نكات طلايي كباب كوبيده خانگي 

 

بعد از گذشت ۲ تا سه ساعت گوشت را از يخچال بيرون بياوريد. اين مقدار گوشت براي ۶ نفر است پس گوشت را به ۱۲ قسمت مساوي  تقسيم كنيد. هر قسمت را دوباره كمي در دست ورز بدهيد و به آن شكل يك بيضي بدهيد.

دست‌تان را با كمي آب مرطوب كنيد و آن مقدار از گوشت را كه براي هر سيخ كباب تقسيم‌بندي كرده‌ايد برداريد و روي سيخ پهن كنيد.

بعد از اين‌كه گوشت را روي سيخ پهن كرديد با دو انگشت اشاره و شصت   به آرامي روي گوشت فشارهاي كوچك بياوريد تا پستي و بلندي‌هاي گوشت صاف شود و حالت انگشتان‌تان روي گوشت به صورت يكي در ميان فرو رفته باقي بماند.

سر و ته گوشت را روي سيخ كمي بيشتر فشار دهيد، تا موقع كشيدن كباب از روي سيخ به راحتي از آن جدا شود.

كباب‌ها را ابتدا روي حرارت خيلي تند آتش كباب‌پز قرار دهيد و وقتي كه گوشت كباب خودش را گرفت و كمي جمع شد، شعله را ملايم كنيد.

كباب ترش 

كباب ترش از غذاهاي مخصوص آشپزخانه كيبو و لذيذ شمال ايران است كه طرفداران زيادي در تمام مناطق كشور دارد در اين مطلب قصد داريم تمام مراحل از صفر تا صد تهيه و پخت چلوكباب ترش را آموزش دهيم .

سرآشپز كترينگ كيبو تمام  نكات طلايي تهيه و روش مزه دار كردن كباب ترش را در اين مطلب ارائه مي كند تا همراه با سر آشپز كيبو گام به گام مراحل را انجام دهيد و ياد بگيريدبراي تهيه غذاي مجالس و مهماني هاي خود به راحتي كباب ترش درجه يك آماه نماييد …

كباب ترش

طرز تهيه كباب ترش 

ابتدا گوشت را به قطعات متوسط خرد كرده و با پياز رنده شده و نمك و فلفل در يخچال بگذاريد تا حدود يكي دو ساعت بماند.

سپس گردو، رب انار و چوچاق را مخلوط كرده و به گوشت اضافه ميكنيم و مجددا در يخچال ميگذاريم تا چند ساعت ديگر بماند تا طعم مواد كاملا به خرد گوشت برود و به سيخ ميكشيم

بايد روي حرارت خيلي ملايم بگذاريم تا بپزد،تا هم كاملا مغز پخت شود و هم مواد روي كبابمان نسوزد.

طرز تهيه جوجه ماسالا

در اين رسپي سرآشپز آشپزخانه كيبو طرز تهيه جوجه ماسالا را آموزش ميدهد.

جوجه ماسالا يكي از غذاهاي پرطرفدار منو غذا كيبو مي باشد براي تمام كساني كه رژيم غذايي دارند و جزء غذاهاي سازماني كيبو به عنوان يك كترينگ شركتي  نيز علاوه بر سفارشات روزانه قرار دارد كه در اين مطلب مراحل تهيه و آماده كردن جوجه ماسالا را به صورت كامل ارائه مي كنيم كه مرغي فوق‌العاده خوش طعم و عالي است كه طي دو مرحله پخته مي‌شود. در مرحله اول داخل فر قرار مي‌گيرد و حالت كبابي و نيم‌پز پيدا مي‌كند. در مرحله بعدي مرغ داخل يك سس پر مايه از پوره گوجه، خامه و ادويه‌هاي مختلف ريخته و اين بار به طور كامل پخته مي‌شود. البته با همين روش مي‌توانيد مرغ كاري هم تهيه كنيد. فقط كافي است به جاي گرام ماسالا از پودر كاري استفاده كنيد.

اگر دوست داشته باشيد مي‌توانيد به جاي سينه از ران مرغ هم استفاده كنيد. در ضمن مي‌توانيد چيكن ماسالا را قبل از زمان سرو تهيه و در يخچال نگهداري كنيد. در موقع سرو كافي است مرغ را همراه با سس آن گرم كنيد و همراه با پلو يا با نان نوش جان كنيد.

جوجه ماسالا

طرز تهيه جوجه كباب

 1. در اولين مرحله از طرز تهيه جوجه كباب، ابتدا مرغ هاي خرد شده را آبكشي نموده و صبر مي كنيم تا كاملا خشك شده و آب مرغ گرفته شود.
 2. پياز را به صورت درشت خرد كرده، در ظرفي مناسب مي ريزيم.
 3. قطعات مرغ خشك شده را به پياز اضافه كرده و  روغن يا ماست را نيز با آن ها تركيب مي كنيم.
 4.  زعفران دم كرده، آبليمو و نمك و فلفل سياه را نيز به مخلوط گوشت اضافه كنيد و خوب مواد را هم زنيد تا همه با هم مخلوط شوند و مرغ ها به خوبي به مواد آغشته شوند.
 5. ظرف حاوي مرغ را با نايلون يا سلفون بپوشانيد و به مدت حداقل 5 ساعت داخل يخچال قرار دهيد. توجه شود هرچه بيشتر مخلوط مرغ در يخچال بماند، بيشتر مزه دار مي شود بنابراين تا 8 ساعت نيز مي توانيد اين مخلوط را در يخچال نگهداري كنيد.
 6. در مرحله ششم از طرز تهيه جوجه كباب، پس از استراحت گوشت، سيخ ها را آماده كرده و تكه هاي مرغ را به صورتي كه از هم فاصله نداشته باشند،به سيخ بكشيد.
 7. كره را به همراه مقداري 2قاشق غذا خوري آبليمو تازه و نمك و فلفل به روش بن ماري حرارت داده تا آب شده و باهم تركيب شوند.
 8. بعد از آماده كردن منقل و آتش، جوجه هاي به سيخ كشيده شده را روي منقل قرار داده و بعد از مدت كمي كه كباب ها را اين طرف و آن طرف كرديد، به وسيله قلم مو مخلوط كره را به سطح جوجه كباب ها بزنيد و مجددا آن ها را روي منقل گذاشته تا كبابي شوند.

 

امتیاز:
بازدید: 177
برچسب:
:
[ 1398/7/20  ] [ ۰۸ ] [ kibocatering ] [ ]

آشپزخانه صنعتي 

آشپزخانه صنعتي با توجه به كار بردن كلمه صنعتي تفاوت بسياري با آشپزخانه خانگي ما خواهد داشت .در يك آشپزخانه صنعتي به ميزان زيادي غذا آماده سازي و طبخ خواهد شد كه اين خود نشان دهنده حساسيت و وقت در ميزان بالاي سرويس دهي مي باشد. زيرا در يك آشپزخانه معمولي ما براي افراد يك خانواده غذا تهيه خواهيم كرد اما در يك آشپزخانه صنعتي كه محل سرويس دهي به هتل و رستوران و فست فود و… مي باشد

تعيين كننده اصلي كيفيت خدمات و غذاهاي كترينگ شركتي و همچنين  تهيه غذاي مجالس ميزان رضايت مشتريان شما از آنها، نيروي انساني و افراد فعال در كترينگ ميباشد. تفاوت هاي بسيار زيادي بين آشپز يك كترينگ با آشپز يك رستوران وجود دارد چراكه با توجه به حجم غذاي توليد شده در كترينگ، آشپزي كه استخدام مي كنيد بايد حتماً آموزش هاي لازم در خصوص آشپزي صنعتي را ديده و تجربه كار در يك آشپزخانه صنعتي را داشته باشد.

طراحي آشپزخانه صنعتي 

 در ابتداي طراحي يك آشپزخانه صنعتي بايد براي تجهيز ادوات طبخ غذا از ابتدا شروع كرد تجهيزات آماده سازي ، تجهيزات پخت ، سيستم هاي برودتي ، ماشين آلات پخت و دستگاه هاي جانبي كه تمامي اين ماشين آلات براي شروع يك سيتم يكپارچه كه منجر به ارتقا كيفيت شود الزامي مي باشد و با در نظر گرفتن معيار هاي انتخاب درست تجهيزات ميتواند اين كيفيت را روز به روز ارتقا بخشيد. آشپزخانه در يك منزل هميشه قلب خانه بوده است و در يك رستوران و هتل و تالار و… هم همين نقش را ايفا ميكند به همين دليل براي تنظيم بودن اين قلب بايد به تمامي نكات آسايش آن فكر كرد. در يك آشپزخانه صنعتي به تمامي موارد بايد توجه نمود:

آماده سازي محلي براي طبخ و پخت غذا

 • اجزاي يك آشپزخانه صنعتي
 • بهداشت رستوران
 • نحوه چيدمان
 • خط توليد آشپزخانه صنعتي
 • طراحي آشپزخانه صنعتي
 • مقدمات راه اندازي

طراحي و تاسيس يك تهيه غذا هم مانند هر كار ديگري نياز به علاقه و اشتياق واقعي دارد. 

ناهار و عصرانه. اگر از تهيه ساندويچ، پيتزا، تارت، سالاد و غذاهاي ديگري كه عموماً در طول روز سرو مي‌شوند لذت مي‌بريد،‌ مي‌توانيد كترينگ خود را بيشتر بر روي وعده هاي زمان ناهار متمركز كنيد. مي‌توانيد غذاي ادارات و سازمان ها‌، جشن ها و مراسم برگزار شده در طول روز، غذاي مدارس و … را تأمين كنيد.

پذيرايي مراسم عروسي و مناسبت هاي خاص. كيترينگ هاي مخصوص مراسم عروسي معمولاً منوي مفصلي از اشتها آورها و فينگرفود در كنار غذاهاي اصلي و دسر‌ها ارائه مي‌كنند.

دسر. اگر به پخت كيك و كلوچه علاقه داريد، مي‌توانيد كترينگ تهيه دسر داشته باشيد. اين انتخاب باعث محدود شدن تعداد مشتريان مي‌شود ولي در عوض وسايل آشپزخانه صنعتي و تجهيزات آشپزخانه صنعتي و لوازم اوليه كمتري لازم خواهيد داشت.

 تفاوت كترينگ با تهيه غذا


درواقع معني كترينگ همان تهيه غذاست و هردو يك كار را انجام مي‌دهند. هردوي آن‌ها غذا و نوشيدني تهيه مي‌كنند و به نوعي شامل بعضي از رستوران‌ها مي‌شوند اما كترينگ در اصطلاح بيش‌تر مربوط به تهيه غذايي است كه براي يك رويداد اجتماعي است و در ميزان بيش‌تري پخته مي‌شود. مهم‌ترين تفاوت كترينگ با رستوران در تهيه غذا اين است كه كترينگ بيش‌تر غذاهاي مسافران هوايي و زميني، بيمارستان‌ها و مجالس را تامين مي‌كند. بنابراين اگر بخواهيم انواع كترينگ را دسته‌بندي كنيم، بايد از كترينگ مسافرتي (هوايي و ريلي)، بيمارستاني، مجلسي و كترينگ غذاهاي رژيمي صحبت كنيم.

انواع كترينگ

 • كترينگ كلاسيك

در اصل به كترينگ رستوران هايي گفته مي شود كه غذاهاي سنتي، رسمي و در بعضي موارد غذا هاي محلي منطقه را تهيه و سرو مي كنند. براي مثال در ايران، كترينگ هاي رستوران هايي كه غذاي هايي مثل انواع چلوكباب (كباب كوبيده ، جوجه كباب ) چلو خورش ها( خورش قورمه سبزي ، قيمه نثار)، خوراك ها و انواع غذا هاي سنتي ايراني مانند لوبيا پلو با گوشت چرخ كرده ، آلبالو پلو ،  عدس پلو ، كلم پلو ، شيرين پلو و ...را سرو مي كنند، كترينگ كلاسيك گفته مي شود. در واقع غذاي ايراني، كترينگ كلاسيك در ايران است. كترينگ كلاسيك مرسوم ترين نوع كترينگ در شهر است كه تعداد آن ها در مقايسه با ديگر كترينگ ها، به ميزان چشمگيري بيشتر است. بعد از كترينگ كلاسيك،  غذاي فست فودي هم توانسته اند جايي براي خود دست و پا كنند. به طوري كه امروزه تعداد قابل توجهي كترينگ در سطح شهر وجود دارند كه غذاهايي مثل برگر، مرغ سوخاري، انواع پيتزا، پاستا به همراه سيب زميني سرخ كرده تهيه و سرو مي كنند. گفتني است نسل جوان، عموما استفاده از كترينگ هاي فست فودي را به كترينگ هاي كلاسيك ترجيح مي دهند. به خاطر داشته باشيد كه از نظر ارزش غذايي، كترينگ هاي كلاسيك، در مقايسه با فست فودي ها، در شرايط بهتري قرار  دارند.

 • كترينگ هاي هوايي

كترينگ هاي غذاي هوايي، شرايط متفاوت تري در مقايسه با كترينگ هاي زميني دارند. اصولا غذاي كترينگ هاي هوايي به صورت نيمه آماده، كنسروي و يا سبك است. چرا كه در هواپيما به هنگام پرواز، براي متعادل ماندن شرايط گوارشي مسافران، بهتر است از غذا هاي سبك استفاده شود. همچنين به دليل نداشتن شرايط گرم كردن غذا براي تمام مسافران، غذا ها اصولا به شكل كنسرو يا غذاي سبك و سرد عرضه مي شوند. 

 • كترينگ‌هاي ريلي

از سوي ديگر در كترينگ هاي زميني، به دليل داشتن امكانات بيشتر و شرايط مناسب تر، تنوع غذايي بسيار زياد تر بوده و همچنين غذا ها به صورت داغ و تازه به كاربران عرضه مي شود. در كترينگ هاي زميني، انواع كباب ها، خورش ها و حتي غذا هاي سنتي به همراه انواع نوشيدني هاي گرم و سرد تهيه و سرو مي شوند. كترينگ ريلي يا قطاري هم در همين دسته مي‌گنجد.

 • كترينگ بيمارستاني

در كترينگ هاي بيمارستاني، شرايط كمي متفاوت است و تهيه كردن غذا ها با محدوديت هاي خاصي مواجه است؛ چرا كه بيماران بستري شده در بيمارستان ها، با توجه به نوع بيماري شان، بايد رژيم غذايي خاصي را رعايت كنند؛ در نتيجه نوع غذايي كه در كترينگ هاي بيمارستاني تهيه مي شود، بايد با عموم رژيم هاي غذايي بيماران سازگار باشد. اصولان غذاي كترينگ هاي بيمارستان ها، غذاي بدون روغن و چربي است كه داراي ويتامين ها و املاح مورد نياز بدن هستند و همچنين هضم آن ها هم براي دستگاه گوارشي آسان است.

 

 • خدمات يا تشريفات مجالس

آنچه از كترينگ در بين مردم بيش‌تر شناخته شده است، ارائه خدمات غذايي به مجالس مختلف است. البته اين مجالس شامل عروسي، تولد، مهماني‌ها، همايش‌ها، سمينارها و جشنواره‌ها مي‌شود كه بيش‌تر از همه تشريفات در عروسي‌ها روي بورس است. اين روزها كار خدمات مجالس تخصصي‌تر شده  است و براي برگزاري جشن فارغ‌التحصيلي، مراسم ترحيم و جشن‌هاي مناسبتي هم فعاليت مي‌كنند. خدمات برگزاري عروسي شامل فضاي عروسي مثل باغ يا تالار، گل‌آرايي، شمع‌آرايي، ديزاين باغ، معرفي سالن زيبايي براي عروس، معرفي گروه عكاسي و فيلمبرداري و از همه مهم‌تر تهيه غذاي مجلس عروسي است. از آنجايي كه جشن عروسي از مهم‌ترين جشن‌هاي زندگي هرشخصي است، برگزاري آن مهم است. مهم‌ترين نكات در تهيه غذا براي عروسي، داغ بودن غذا، كيفيت مواد اوليه غذا، ميزان غذا و ظاهر آن است.

كترينگ كيبو

كترينگ هاي رژيمي چه تفاوتي با ديگر كترينگ ها دارند ؟

به طور كلي كترينگ هاي مختلف مثل هواپيمايي، قطار، هتل و بيمارستان ها، بر اساس نياز هاي كاربران شان، تنوع غذاي شان را تعيين مي كنند. بر همين اساس، كترينگ هاي غذاي رژيمي، پايه و اساس انتخاب غذا و مواد اوليه براي تهيه و سرو غذاهايشان، بر اساس خوراكي هاي رژيمي با ميزان چربي و قند كم انتخاب مي شوند. براي مثال، غذا هاي گياهي، سبزي ها و سالاد ها، گوشت سفيد كبابي، حبوبات بدون چربي هاي اشباع شده، از موارد اصلي منوي غذاي رژيمي هستند. تعداد كترينگ هاي غذاي رژيمي، در مقايسه با ديگر كترينگ ها در سطح شهر كمتر است؛ ولي اين دسته ، طرفداران خاص خودشان را دارد. گفتني است كه كترينگ هاي غذاي رژيمي در بعضي موارد، مي توانند غذاي مورد نياز بيمارستان ها و باشگاه هاي ورزشي را هم تامين كنند.

 

امتیاز:
بازدید: 347
برچسب:
:
[ 1398/6/11  ] [ ۱۱ ] [ kibocatering ] [ ]

راه حل هاي فوري براي آشپزي

شايد يك آشپز حرفه اي نباشيم اما به راحتي ميتوان با استفاده از برخي ترفندهاي مهم آشپزي را براي خودمان لذت بخش و آسان كرد.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونيم؛ كارهاي عادي هست كه هميشه طوري انجام مي دهيم كه بار اول آموخته ايم و هيچ وقت به اين فكر نمي كنيم كه همين كارها را با استفاده از خلاقيتمان مي توانيم چقدر ساده تر انجام دهيم. درست مانند هر چيز ديگري. كافيست به انجام كارها از زاويه اي ديگر نگاه كنيم.

امروز مي خواهم در آشپزخانه صنعتي كيبو ترفندهاي آشپزي را به شما آموزش دهم كه با انجامشان مي توانيد زندگي را براي خود ساده تر كنيد.

چگونه سوپي كه شور شده را نجات دهيم؟


راه هاي زيادي براي انجام اين كار وجود دارد، براي مثال مي توانيد يك توري به همراه مقدار كمي غلات را داخل قابلمه سوپ قرار دهيد و بجوشانيدش. توري نمك اضافي را به خود جذب مي كند. مي توانيد يك حبه قند را با قاشق غذا خوري داخل سوپ فرو ببريد. وقتي قند شروع به ذوب شدن كرد قاشق را برداريد و همين فرآيند را با حبه قندي ديگر تكرار كنيد.

 چگونه گوشت را نرم كنيم؟


اگر مي خواهيد استيكي نرم و فوق العاده درست كنيد قبل از پخت گوشت را در سس مايونز بخيسانيد تا نرم شود.

رسپي غذا هاي كيبو

بلال


باقي مانده بلال آب پز را مي توانيد در سالاد مورد استفاده قرار دهيد. تنها كافيست با يك چاقو تيز ذرت ها را از رويش جدا كنيد.

 چگونه طعم قوي يك غذا را حفظ كنيم؟


قبل از سرو يك غذاي گرم بشقاب را گرم كنيد و قبل از سرو يك غذاي سرد آن را خنك كنيد. با همين ترفند كوچك مي توانيد به حفظ طعم قوي و تازگي غذا كمك كنيد.

چگونه به سادگي زرده تخم مرغ را جدا كنيم؟


به جاي استفاده از وسائل مختلف براي بيرون كشيدن زرده تخم مرغ مي توانيد با يك بطري پلاستيكي ساده اين كار را بكنيد. كافيست ورودي بطري را روي زرده نگه داريد و با كمي فشار به اطراف بطري و سپس رها كردن زرده را از روي سفيده به داخل بطري بكشيد.

 شير و پوره سيب زميني


بهتر است شير سرد به پوره سيب زميني اضافه نكنيد. اين كار باعث مي شود پوره خاكستري رنگ شود. اگر شير را بجوشانيد و همانطور داغ به پوره اضافه اش كنيد بهتر است.

حبه هاي يخ خوش طعم


مي توانيد با اضافه كردن ليمو، پرتقال، توت و برگ نعناع به حبه هاي يخ آنها را خوش طعم كنيد. اضافه كردن اين حبه هاي يخ به نوشيدني ها هم ظاهري زيبا ايجاد مي كند و هم طعم اضافه مي كند.

 

اگر نان در حال بيات شدن بود


به غير از ساندويچ راه هاي زيادي براي غذا درست كردن با نان وجود دارد كه ما در تهيه غذا ونك بهتون آموزش ميديم. يكي از آنها نان پنيري است كه غذايي فوق العاده خوشمزه را مي توانيد به اين روش درست كنيد.

نگهداري از سبزيجات


براي نگهداري طولاني تر از سبزيجات براي مثال كرفس و بروكلي آنها را در فويل بپيچيد.

 تازه كردن غذاهاي پخته شده


براي اينكه به پيتزاي سرد طعم و بويي تازه بدهيد، مي توانيد به جاي مايكروفر در يك ماهي تابه گرمش كنيد.

چگونه برش با چاقو را ساده تر كنيم؟


براي اينكه مطمئن شويد چاقو هنگام بريدن از دستتان ليز نمي خورد، چند كش پلاستيكي را در چند نقطه دسته پاقو بپيچيد.

 جايگزين مايونز


يك ترفند عالي از زبان كترينگ بلوار ميرداماد :

اگر مايونزتان تمام شده بود اما در يخچال خامه ترش داشتيد مي توانيد با كمك آن به سادگي يك سس شبيه به مايونز درست كنيد: تنها كافيست خامه ترش را با زرده تخم مرغ آب پز شده تركيب كنيد و يك قاشق سس خردل نيز به آن اضافه كنيد.

طرز تهيه غذاها در كيبو

اگر پياز خرد شده پلاسيد


پياز خرد شده را اگر داخل يك ظرف نمك زده شده قرار دهيد تازه مي ماند. حتي مي توانيد به آن كمي روغن گياهي بزنيد و داخل يك ظرف دربسته نگهداري اش كنيد.

 از بين بردن بوي ظروف


اگر ظرف هايتان بوي ماهي يا پياز را در خود نگه داشته اند، آنها را با آب و سركه بشوييد بويشان از بين مي رود.

قهوه در جذوه ( نوعي قهوه جوش براي درست كردن قهوه ترك )


براي اينكه خرده هاي قهوه در انتهاي جذوه بمانند يك قاشق چاي خوري آب سرد به آن اضافه كنيد و نيم دقيقه صبر كنيد. سپس قهوه را داخل فنجان بريزيد.

 نان را تازه نگه داريد


اگر يك قطعه سيب داخل جاي نگه داري نان ها قرار دهيد آنها را تازه تر نگه مي دارد.

سيب زميني ترد

خب ما در آشپزخانه تهيه غذا جردن سيب زميني هاي تردي داريم روش درست كردن اين سيب زميني ها به صورت زير است:
سيب زميني سرخ كرده را اگر ابتدا با دستمال كاغذي خشك كنيد و يا مدتي داخل مايكروفر قرار دهيد و سپس سرخ كنيد خوش طعم و ترد مي شود.

امتیاز:
بازدید: 173
برچسب:
:
[ 1398/4/10  ] [ ۰۶ ] [ kibocatering ] [ ]

طرز تهيه پنج نوع سس براي سالاد

سالاد يكي از اجزاي اصلي برنامه غذايي شماست؟ چرا سالادهاي خودتان را خوشمزه تر ميل نميكنيد؟ما در آشپزخانه صنعتي كيبو آموزش پنج نوع سس سالاد رو آموزش ميدهيم.

 • سُس عسل و خردل

تندي خردل اين سُس را به چاشني بسيار مناسب براي سبزيجات تلخ‌تر مثل انواع كاسني و انديو تبديل مي‌‌كند. همچنين مي‌توانيد آن را همراه سبزيجات كرانچي مثل رازيانه و نان گندم كامل استفاده كنيد.

سس_سالاد_كيبو

مواد لازم:

 • ۱ حبه سير، له‌شده
 • ۱ قاشق غذاخوري سركه سفيد
 • ۱ و نيم قاشق مرباخوري خردل
 • ۱/۲ قاشق مرباخوري عسل
 • ۱/۸ قاشق چايخوري نمك
 • پودر فلفل تازه، به ميزان لازم
 • ۱/۳ ليوان روغن‌زيتون

دستور تهيه

سير، سركه، خردل، عسل، نمك و فلفل را در كاسه‌اي كوچك با هم مخلوط كنيد. روغن زيتون را به تدريج به آن افزوده و هم بزنيد.

 • سُس سير خامه‌اي

اين سُس خامه‌اي از باترميلك و مايونز كم‌چرب تهيه مي‌شود كه مي‌توانيد از آن روي سيب‌زميني، پاستا يا سالاد استفاده كنيد.

مواد لازم:

 

 • ۱/۲ ليوان باترميلك
 • ۱/۲ ليوان مايونز كم‌چرب
 • ۱ و نيم قاشق غذاخوري آب ليموترش تازه
 • ۲ قاشق غذاخوري پنير پارمسان، رنده‌شده
 • ۲ قاشق مرباخوري سُس سويا كم‌سديم
 • ۱ حبه سير، له‌شده
 • ۱/۸ قاشق مرباخوري نمك
 • پودر فلفل تازه، به ميزان لازم

دستور تهيه

خب حالا نوبت طرز تهيه اين سس خوشمزست كه سر آشپز كترينگ ونك عاشقشه:

براي آماده كردن نصف ليوان باترميلك، نصف قاشق غذاخوري آب ليموترش تازه يا سركه سفيد را به نصف ليوان شير كم‌چرب اضافه كنيد، هم بزنيد و بگذاريد ۵ دقيقه بماند. سپس باترميلك آماده، مايونز، آب ليموترش، پارمسان، سُس سويا، سير، نمك و فلفل را در مخلوط‌كن بريزيد تا كاملاً با هم تركيب شوند.

روي سُس را بپوشانيد و بگذاريد دو روز بماند، سپس مصرف كنيد.

طرز تهيه سس سالاد كيبو

 • سُس سبزيجات خامه‌اي

اين سُس رژيمي و خامه اي را مي‌توانيد همراه با سالاد فصل يا سالاد سيب‌زميني مصرف كنيد. مي‌توانيد به جاي سبزيجات خشك در دستور، از سبزيجات تازه خردشده هم استفاد كنيد.

مواد لازم:

 • ۱/۴ ليوان خامه ترش كم‌چرب
 • ۱/۲ ليوان مايونز كم‌چرب
 • ۱/۳ ليوان ماست ساده كم‌چرب
 • ۳ قاشق غذاخوري سركه سفيد
 • ۱ قاشق غذاخوري خردل
 • ۱ قاشق غذاخوري عسل
 • ۱ و نيم قاشق مرباخوري پياز يا پيازچه ريز خردشده
 • ۱ و ۱/۴ قاشق مرباخوري ترخون يا شويد خشك
 • ۱/۲ قاشق مرباخوري نمك
 • پودر فلفل سفيد، به ميزان لازم

دستور تهيه

براي آماده كردن خامه ترش، ۱/۸ ليوان باترميلك آماده كرده، سپس آن را با ۱/۸ ليوان خامه كم‌چرب مخلوط كنيد. بگذاريد به مدت يك تا دو روز در دماي اتاق بماند.

سپس مايونز، ماست، خامه ترش، سركه، خردل، عسل، پياز، ترخون (يا شويد) و نمك را در كاسه‌اي بريزيد و خوب مخلوط كنيد. به ميزان دلخواه به آن پودر فلفل سفيد اضافه كنيد.

روي سُس را بپوشانيد و بگذاريد تا ۵ روز بماند، قبل از مصرف حتماً آن را هم بزنيد.

 

 • سُس سركه‌اي سبزيحات

ما به شما در كترينگ گاندي توصيه ميكنيم كه اين سُس تازه همراه با مخلوط سبزيجات فوق‌العاده خواهد بود. همچنين مي‌توانيد سُس مناسبي براي سالاد پاستاي سرد باشد.

مواد لازم:

 • ۱/۴ ليوان روغن‌زيتون
 • ۱/۴ ليوان آب مرغ
 • ۱/۴ ليوان سركه قرمز
 • ۳ قاشق غذاخوري سبزيجات تازه، خردشده (مثل ريحان، ترخون، شويد، پونه يا مرزنجوش) يا ۱ قاشق غذاخوري مخلوط سبزيجات خشك
 • ۲ قاشق غذاخوري موسير، ريز خردشده
 • ۱/۴ قاشق مرباخوري نمك
 • ۱/۴ قاشق مرباخوري پودر فلفل تازه

دستور تهيه

روغن‌زيتون، آب مرغ، سركه، سبزيجات، موسير، نمك و فلفل را در پارچي بريزيد و در آن را سفت ببنديد. آن را تكان دهيد تا خوب مخلوط شود (يا مواد را در كاسه‌اي بريزيد و هم بزنيد).

روي آن را بپوشانيد و ۲ در در يخچال قرار دهيد.

 

 • سُس ليمو و گشنيز

با آب‌ پرتقال و گشنيز سُسي فوق‌العاده ترش و خوشمزه مي‌توانيد فراهم كنيد كه كترينگ ميدان عطار ميگه مطمئناً دوست خواهيد داشت با همه جور غذا آن را امتحان كنيد.

مواد لازم:

 • ۱ ليوان گشنيز تازه
 • ۱/۲ ليوان روغن‌زيتون
 • ۱/۴ ليوان آب ليموترش تازه
 • ۱/۴ ليوان آب پرتقال تازه
 • ۱/۸ قاشق مرباخوري نمك
 • ۱/۴ قاشوق مرباخوري پودر فلفل
 • پودر سير، در صورت دلخواه

دستور تهيه

گشنيزها را ريز خرد كنيد، سپس آن را به همراه روغن‌زيتون، آب ليموترش تازه، آب پرتقال، نمك و فلفل در مخلوط‌كن بريزيد تا مواد صاف و يكدست شود.

امتیاز:
بازدید: 163
برچسب:
:
[ 1398/4/10  ] [ ۰۵ ] [ kibocatering ] [ ]

راهنماي روغن هاي پخت و پز

روغن ها يكي از مهم ترين اجزاي بسياري از دستور العمل هاي مورد علاقه ي ما هستند و نقش مهمي را در تكنيك هاي مختلف پخت و پز، از غذاهاي سوخاري و سرخ كردني گرفته تا كبابي و پختني ايفا مي كنند.

در حالي كه بسياري از اين دستور العمل ها به دقت نحوه ي استفاده از يك روغن را مشخص مي نمايند، ليكن برخي ديگر اين كار را انجام نمي دهند. بنابراين بهتر است نحوه ي استفاده از هر روغن را به خوبي بدانيم چرا كه استفاده ي نادرست از روغن ها مي تواند دستور پخت غذا را خراب كند.

در آشپزخانه صنعتي كيبو مي خواهيم به مرور كلي مزاياي بهداشتي و بهترين كاربرد روغن هاي پخت و پز معمولي بپردازيم.

روغن هاي پخت و پز: مزاياي ان ها براي سلامتي و بهترين كاربردشان

 

 • روغن زيتون كاملا خالص

احتمالا تا كنون به كرات از روغن هاي پخت و پز به خصوص روغن زيتون كاملا خالص و يا EVOO، كه شهرت خود را مديون چربي سالم و مفيد براي سلامتي است استفاده نموده ايد. اين روغن به دليل محتواي آنتي اكسيداني، چربي هاي سالم و پيشگيري از سرطان يك روغن بسيار عالي به حساب مي ايد.

به دليل برخورداري از اين مزايا و در دسترس بودن آن، شما مي توانيد از EVOO براي آماده سازي هر نوع غذايي استفاده كنيد.

اما نقطه دود كردن پايين آن (دمايي كه در آن روغن شروع به تخريب و آزاد نمودن راديكال هاي ازاد مضر مي كند) بدين معني است كه اين روغن ،روغن خوبي براي پخت و پز نيست و حداقل بهتر است از آن در دماي بالاتر از ۳۷۵ درجه فارنهايت (۱۹۱ درجه سانتيگراد) استفاده نكنيد.

به همين دليل، ما در كترينگ ميرداماد اغلب از روغن زيتون براي غذاهاي سردتر مانند سالاد و سس ها مورد استفاده قرار مي گيرد.

 • روغن زيتون سبك

ممكن است روغن زيتون كاملا خالص در جهان روغن زيتون ها بيشترين توجه را به سوي خود جلب كرده باشد، اما پسر عموي آن، داراي بسياري از خواص تقويت كننده ي سلامتي است.

روغن زيتون سبك داراي نقطه دود بسيار بالاتري در حدود ۴۷۰ درجه فارنهايت (۲۴۳ درجه سانتيگراد) است. بنابراين، اين روغن براي پخت و پز در درجه حرارت بالا، مانند كباب كردن، و گريل كردن مناسب است.

انواع روغن

روغن زيتون را مي توان براي پخت و پز نيز استفاده كرد، اما بايد بدانيد كه طعم آن ممكن است تغيير كند. بهتر است فريب نام آن را نيز نخوريد چرا كه اين روغن زيتون كالري كمتري نسبت به ساير انواع روغن ها ندارد. اما در عوض داراي طعم بي نظيري است.

 • روغن نارگيل

مانند بسياري از روغن هاي ديگر، روغن نارگيل به دو نوع تصفيه شده يا غير تصفيه شده تقسيم مي شود (كه به عنوان روغن خام شناخته مي شود).

روغن نارگيل تصفيه شده نقطه دود ۴۵۰ درجه فارنهايتي (۲۳۲ درجه سانتيگراد) دارد. كه آن را به روغن خوبي براي سرخ كردن يا كباب كردن تبديل نموده و علاوه بر اين اين روغن داراي طعم خنثي و نارگيلي اي مي باشد كه براي استفاده در غذا بسيار عالي است.

از سوي ديگر، روغن نارگيل خام، عطر و طعم نارگيل را حفظ كرده و مي تواند در دماي ۳۵۰ درجه فارنهايت (۱۷۷ درجه سانتيگراد) به كار گرفته شود. البته براي استفاده از هر دوي اين روغن ها در پخت و پز بايد انها را به نسبت ۱: ۱ با كره يا ساير روغن ها تركيب نمود.

 •  روغن هاي گياهي

در حال حاضر يكي از اعضاي اصلي آشپزخانه ي هر فردي به خصوص تهيه غذا ونك ،  روغن هاي گياهي كه در سال ۱۹۷۰ توسط محققان دانشگاه مانيتوبا كشف شد و پس از ان به يكي از روغن هاي پر طرفدار در كانادا تبديل گرديد.

در حالي كه ساير روغن هاي گياهي همواره از تركيبي از گياهان به دست مي آيند (كه بسته به نوع روغن ممكن است متفاوت باشد)،  روغن هاي گياهي هميشه از گياه منداب استخراج مي شود.

فرايند پالايش تمام انواع روغن هاي كانولا باعث مي شود كه نه تنها آنها داراي طعم طبيعي بي نظيري باشند بلكه ميانگين نقطه ي اشتعال بالاي ۴۰۰ درجه ي فارنهايت (۲۰۴ درجه سانتيگراد) داشته باشند. اين امر باعث مي شود اين گونه روغن ها براي سرخ كردن، گريل كردن، كباب كردن و پخت و پز مفيد باشند.

 روغن هاي گياهي داراي مزاياي زيادي براي سلامتي است، بنابراين شواهدي در مورد مزاياي بهداشتي آن وجود دارد كه آن را در سايت كترينگ جردن براي شما ذكر خواهيم كرد..

تهيه غذا

 • روغن آووكادو

اگر مي دانيد كه آووكادو داراي چربي هاي غير اشباع است از اينكه بشنويد روغن آن نيز داراي همين گونه چربي هاست تعجب نخواهيد كرد.

علاوه بر مقدار بالاي اين گونه چربي هاي مفيد، روغن آووكادو داراي بالاترين نقطه اشتعال شناخته شده در ميان روغن هاي گياهي است كه چيزي در حدود ۵۲۰ F (271 C) براي نوع تصفيه شده و ۴۸۰ درجه ي فارنهايت (۲۴۹ C) براي روغن هاي تصفيه نشده مي باشد. بنابراين اين روغن براي سرخ كردن، تهيه كباب، گريل خوشمزه و پخت و پز مناسب مي باشد.

اگرچه روغن آووكادو به عنوان يك روغن حامل در نظر گرفته مي شود كه باعث مي شود طعم هاي ديگر خود را نشان دهند، اگر مي خواهيد روغنتان داراي يك طعم ملايم باشد، نوع تصفيه شده را انتخاب كنيد.

 • روغن بادام زميني

روغن بادام زميني به دليل برخورداري از ويژگي هاي بي نظير اغلب در غذاهاي تايلندي، چيني و ساير غذاهاي آسيايي استفاده مي شود. نوع تصفيه شده ي اين روغن با نقطه ي اشتعال ۴۵۰ درجه فارنهايت (۲۳۲ درجه سانتيگراد) براي سرخ كردن در درجه حرارت بالا مناسب مي باشد.

علاوه بر اين، اين روغن براي سرخ كردن در حجم بالا فوق العاده عالي است، به همين دليل است كه صنايع غذايي از ان براي مواردي نظير سيب زميني سرخ كرده و مرغ سرخ شده استفاده مي كنند.

تهيه غذا

از سوي ديگر، روغن بادام زميني خام داراي نقطه اشتعال ۳۲۰ درجه فارنهايت است (۱۶۰ درجه سانتيگراد) كه مي توان ان را براي داشتن طعمي بهتر، به سالاد يا سس اضافه نمود.

 • روغن كنجد

روغن كنجد ممكن است قهرمان نيازهاي آشپزي شما باشد. با وجود چربي غير اشباع و آنتي اكسيدان هاي زياد، روغن كنجد انتخابي سالم براي پخت و پز به شمار مي ايد.

ميانگين نقطه ي اشتعال ​​اين روغن چيزي در حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ درجه فارنهايت است (۱۷۷ تا ۲۰۴ درجه سانتيگراد) و اين بدان معني است كه مي توان از آن براي سرخ كردن ، گريل كردن و اضافه نمودن آن به شيريني استفاده نمود.

براي كسب بهترين نتايج، بهتر است كه آن را در يخچال نگهداري كنيد.

امتیاز:
بازدید: 169
برچسب:
:
[ 1398/4/5  ] [ ۰۸ ] [ kibocatering ] [ ]

دستور پخت انواع غذاهاي كترينگ كيبو

قورمه سبزي يكي از خورش هاي اصيل ايراني است كه طرفداران زيادي دارد غالبا در هر خانه اي بار گذاشته شود عطر و بوي وسوسه انگيز آن كل محل را در برمي گيرد. اما سوال اين است كه چرا گاهي عطر و طعم قورمه سبزي بهتر مي شود؟ در پاسخ بايد گفت كه علاوه بر روش پخت، نسبت سبزي قورمه سبزي نيز در خوشمزگي آن تاثير به سزايي دارد. قورمه سبزي يكي از خورش هاي سبز است كه يك پاي ثابت آن را سبزي هاي تره، جعفري، گشنيز، شنبليله و اسفناج تشكيل مي دهد و چاشني آن معمولا ليمو عماني درسته يا پودر شده است، ولي گاهي به آن آب نارنج، آب غوره يا رب انار هم اضافه مي كنند. نسبت سبزي قورمه سبزي در شهر هاي مختلف، فرق مي كند وكترينگ كيبو در اين مطلب قصد دارد نسبت سبزي قورمه سبزي در چند منطقه مختلف ايران را مرور كند:

 


نسبت سبزي قورمه سبزي در تهران


در تهران سبزي قورمه سبزي متشكل از تره و جعفري به نسبت برابر؛ به اضافه مقدار كمي شنبليله است.

 

 

تره 500 گرم
جعفري 500 گرم
شنبليله 100 گرم 

نسبت سبزي قورمه سبزي درفارس و خوزستان


سبزي قورمه سبزي در فارس و خوزستان تركيبي از تره، جعفري، گشنيز، شويد، اسفناج يا برگ چغندر (يا هر دو به يك اندازه)، شنبليله و سير سبز است. مقدار شويد، شنبليله و سير سبز حدود يك چهارم؛ و مقدار گشنيز و اسفناج يك دوم تره و جعفري است.

 

تره 400 گرم
جعفري 400 گرم
گشنيز 200 گرم
شويد 100 گرم
اسفناج يا برگ چغندر 200 گرم
شنبليله 100 گرم
سير سبز 100 گرم
 
 
 
 
 
 
نسبت سبزي قورمه سبزي در آذربايجان
سبزي قورمه سبزي در آذربايجان مركب از تره، جعفري، گشنيز به نسبت يك، يك چهارم و يك پنجم به ترتيب است. چند برگ اسفناج يا برگ چغندر و ترخون نيز بسته به فصل اضافه مي شود.
تره 1 كيلوگرم
جعفري 250 گرم
گشنيز 200 گرم
اسفناج يا برگ چغندر چند برگ
ترخون چند برگ

 

 

 

 

 

نسبت سبزي قورمه سبزي به سبك كترينگ كيبو

 

كترينگ

 


بهترين نسبت قورمه سبزي عبارت است از: تره، جعفري، گشنيز، اسفناج و شنبليله به نسبت يك و يك دوم و يك پنجم و يك دهم و يك دهم است.

 

تره 1 كيلوگرم
جعفري 500 گرم
گشنيز 200 گرم
شنبليله 100 گرم
اسفناج 100 گرم

 

 

 

 

 


طرز تهيه قورمه سبزي به سبك كترينگ ميرداماد

 

گوشت خرد شده با قلم 500 گرم
پياز بزرگ ريز خرد شده 1 عدد
سبزي ريز خرد شده 500 گرم
لوبيا چيتي يا قرمز خيس خورده 1/2 پيمانه
ليمو عماني 5-6 عدد
پودر شنبليله خشك 1 قاشق مرباخوري
نمك به ميزان لازم
روغن به ميزان لازم
زردچوبه و فلفل سياه به ميزان لازم

 

 

 

 

 

 

 


مواد ذكر شده براي تهيه خورش قرمه سبزي براي چهار تا شش نفر كافيست.

 

دستور تهيه قرمه سبزي كترينگ گاندي

 

 • ۳-۲ قاشق روغن در قابلمه روي حرارت ملايم داغ كنيد و پياز را در آن تفت دهيد تا سبك شود.
 • گوشت را به پياز اضافه كرده و ۱۲-۱۰ دقيقه تفت دهيد تا سرخ شود. سپس زردچوبه، فلفل، پودر شنبليله را اضافه كنيد و دو سه دقيقه تفت دهيد.
 • لوبيا را با ۶ پيمانه آب به قابلمه اضافه كنيد. وقتي محتويات قابلمه به جوش آمد حرارت را كم كرده و درب قابلمه را ببنديد.
 • اجازه دهيد گوشت و لوبيا حدود ۳ ساعت بپزند و در پايان ساعت دوم پخت، ليمو عماني و نمك را اضافه كنيد.
 • ۶-۵ قاشق روغن در تابه روي حرارت ملايم داغ كنيد و حدود ۲۵-۲۰ دقيقه سبزي قورمه سبزي را در آن تفت دهيد تا آب سبزي كشيده شود و روغن آن رنگ سبز بگيرد.
 • سبزي را در پايان ساعت اول پخت، روي گوشت بريزيد و زير و رو كنيد.
 • حرارت را كم كرده و درب قابلمه را نيمه باز بگذاريد. براي اينكه قورمه سبزي به روغن بنشيند در اواخر پخت چند تكه يخ به خورش اضافه كنيد.

قرمه سبزي را با برنج و سالاد شيرازي سرو كنيد.

 


چند نكته مهم براي پخت قرمه سبزي جا افتاده در كترينگ جردن :

 

 

 • در قديم از لوبيا چشم بلبلي در قورمه سبزي استفاده مي شد. از آنجا كه اين نوع لوبيا زودپزتر است، لوبيا را در پايان ساعت اول پخت اضافه كنيد يا جداگانه پخته و اضافه كنيد.
 • اضافه كردن آب قلم به قورمه سبزي طعم بي نظيري به آن مي دهد.
 • مقدار شنبليله بايد كمتر از باقي سبزي ها باشد، زيرا شنبليله باعث تلخ شدن خورش مي شود.
 • افزودن برگ كرفس خشك در بهتر شدن عطر و بوي قورمه سبزي تاثير به سزايي دارد.
 • ليمو عماني قورمه سبزي را معمولا از نوع سياه انتخاب مي كنند، تا با رنگ تيره خورش تناسب داشته باشد.
" اگر در شهري كه شما زندگي مي كنيد براي تهيه قرمه سبزي از نوع يا نسبت سبزي متفاوتي استفاده مي شود، آن را در بخش ارسال نظر با تهيه غذا كيبو در ميان بگذاريد. "

 

 

طرز تهيه كباب تابه اي به سبك كترينگ كيبو

كباب تابه اي يا كباب ديگي يكي از انواع كباب هاي ايراني است حالا تهيه غذا ونك دستور پخت كباب ديگي رو به شما آمزش ميدهد

 

 

مواد لازم براي۴ نفر

 

گوشت چرخ كرده ۴۰۰ گرم
پياز ۲ عدد
گوجه فرنگي ۴ عدد
رب گوجه فرنگي ۲ قاشق غذاخوري
زردچوبه به اندازه كافي
فلفل سياه به اندازه كافي
نمك به اندازه كافي
روغن مايع به اندازه كافي

 

 

 

 

 

 


مراحل آماده سازي كباب تابه ب سبك تهيه غذا كيبو

 

 • ابتدا يك كاسه جا دار انتخاب مي كنيم و گوشت چرخ كرده را داخل كاسه مي ريزيم. در مرحله بعد پياز را به صورت جداگانه در يك ظرف ديگر با رنده ريز رنده مي كنيم و پس از اينكه آبش را گرفتيم به گوشت چرخ كرده اضافه مي كنيم.

 

تهيه غذا

 

 • مواد را به خوبي ورز مي دهيم ، تا يكدست و منسجم شوند. مايه كباب را بايد مانند كباب كوبيده خوب ورز دهيم تا در پايان كباب بهتري داشته باشيم. يك تابه مناسب روي حرارت قرار مي دهيم و در حدي كه فقط چرب شود چند قطره روغن داخل تابه مي ريزيم.

 

 • مايه كباب را با دست درون تابه مي ريزيم و به صورت يكسان با فشار كف دست تخت مي كنيم. حرارت زير تابه بايد ملايم باشد. درب تابه را مي گذاريم و اجازه مي دهيم آب موجود در گوشت تبخير شود سپس مقداري روغن به تابه اضافه مي كنيم.

 

 • اجازه مي دهيم گوشت كمي خودش را بگيرد سپس آنرا به صورت طولي مانند كباب كوبيده برش مي زنيم. حرارت زير تابه را ملايم تر مي كنيم و به سراغ تهيه سس مي رويم. براي تهيه سس رب گوجه فرنگي و نصف ليوان آب را داخل يك تابه كوچك مي ريزيم.

 

 • سپس مقداري زردچوبه ، نمك و فلفل اضافه مي كنيم و اجازه مي دهيم مقداري از آب موجود در تابه تبخير شود و سس غلظت كافي را به دست بياورد. پس از اينكه سس آماده شد ، كباب ها را بر مي گردانيم تا سمت ديگر كباب ها هم سرخ شود.

 

 • سپس سس را روي كباب ها مي ريزيم. در اين مرحله گوجه فرنگي ها را از وسط نصف مي كنيم و درون تابه قرار مي دهيم تا با آماده شدن كباب ، گوجه فرنگي ها نيز هم كاملا نرم شوند. پس از اينكه كباب آماده شد آنرا به همراه نان يا برنج سرو مي كنيم.
امتیاز:
بازدید: 160
برچسب:
:
[ 1398/2/19  ] [ ۲۲ ] [ kibocatering ] [ ]

تشكل صنفي جهاني كيترينگ


امروزه تهيه كنندگان خوراك هاي كترينگ در تمام دنيا، در درون يك تشكل صنفي به نام IFCA ( كه برگرفته از عبارت International Flight Catering Association است) ، گرد هم آمده اند. اين انجمن در سال ۱۹۸۰ ميلادي در انگلستان تشكيل شده است و از سال ۲۰۰۵ ميلادي كيترينگ هاي قطاري و كيترينگ هاي كشتيراني نيز به آن ملحق شدند. در سال هاي اخيرتهيه كنندگان غذا براي سمينارها، اردوها وتورهاي گردشي و بازديد هاي علمي نيز به سيستم تهيه و توزيع غذاي كترينگي تمايل نشان داده اند و مورد استقبال نيز واقع شده است.

 

 

كيترينگ چيست؟

بخش آشپزخانه كيترينگ كه در آن غذاهاي همه وعده هاي غذايي بسته به نياز مجموعه هدف تهيه مي شود، با تجهيزات آشپزخانه صنعتي براي تهيه غذا و نوشيدني بصورت عمده فعال است.همچنين در آشپزخانه هاي صنعتي همه محصولات و مواد اوليه آشپزي با استانداردهاي صنعت غذا چك مي شوند كه بخشي از فرآيند آشپزي صنعتي به حساب مي آيد.

 

تهيه غذا

 

 

روابط عمومي به بياني ساده و كلي برقراري ارتباط هدفمند به موقع، موثر ودوسويه ميان درون و برون از يك مجموعه تعريف مي شود.خوراكيهاي درون پروازي در همين راستا، مجموعه اي بشمار مي رود كه روابط عمومي هرخط هوايي بايد درچهارچوب فعاليت هاي بازار افزايي خود به آن توجه نشان داده وبه بهره برداري از امكانات بالقوه بسيار گسترده اي بپردازد. در همين زمينه روابط عمومي فوق تخصصي حوزه خوراكيهاي درون پروازي قادر است ايفاگر نقش موثري نه تنها در عرصه دادوستد اقتصادي بلكه در حوزه ارتباطات فرهنگي ميان كشورها دارد.

 

در آشپزخانه كيبو استفاده از خوراكيهاي بومي در منوي پذيرايي (بعنوان مثال در مورد ايران غذاهاي سنتي نظير چلوكباب، چلو خوشت هاي مختلف، شربت هاي تهيه شده از عرقيجات گياهي و ) است و اطلاع رساني محلي در مورد آنها مي تواند ابزار موثري براي شناساندن فرهنگ اصيل به يكديگر بشمار آيد.

 

كنرينگ و آشپزي ايراني

آشپزي به معناي يك هنر ظريف، به معناي شيوه پخت و پزي كه فرانسويان آن را آشپزي عالي مي نامند، در بيشتر جوامع نخست در دربار پادشاهان و خانه هاي اشراف پرورانده شده و سپس در لايه هاي پايين تر جامعه گسترش يافته است. در عصر ما رستوران ها و هتل هاي بزرگ و گران جاي آن دربارها و خانه ها را گرفته اند؛ ولي گسترش آشپزي عالي در خانه هاي مردم عادي هميشه حدي دارد و تفاوت ميان آشپزي عالي و آشپزي عادي كمابيش سر جاي خود باقي مي ماند. اين تفاوت تنها در گراني و ارزاني يا زيادي و كمي مواد غذايي نيست، بلكه در شيوه پخت هم هست. ما در تهيه غذاي ونك همه ي غذاها را بر اساس شاخصه هايي همچون نوع مصرف، روش پخت وپز، گوناگوني مواد اوليه مورد استفاده يا منطقه اي كه آن غذا (پزا) رايج و شناخته شده است؛ تقسيم بندي ميكنيم. از مهم ترين غذاهاي ايراني مي توان به آبگوشت، قورمه سبزي و كباب هاي ايراني و ..اشاره كرد.

 

8 ريزه كاري مهم در آشپزي

براي اين كه سفيده تخم مرغ خوب پف كند، آن را كاملا از زرده جدا كنيد، بگذاريد براي مدتي در دماي اتاق بماند. سپس با همزن بزنيد.
آشپزي خوب و موفق ريزه كاري هاي زيادي دارد. تهيه غذا ونك در اين مطلب به بعضي از نكات مهم آشپزي اشاره مي كند:

 

 1. اگر مرغ، گوشت و ماهي را كه در حال سرخ شدن است قبل از پايان زمان سرخ برگردانيد، اين امر باعث از هم پاشيدن گوشت مي شود و آن قسمت گوشت ترد نخواهد شد.
 2. براي اين كه سبزيجات يا گوشت به خوبي سرخ شود، از قابلمه يا ماهيتابه با اندازه مناسب استفاده كنيد.
 3. اگر ماده غذايي مانند گوشت كه بايد روي شعله آرام پخته شود با حرارت بالا بپزد، سفت و خشك خواهد شد.
 4. براي حفظ تردي سالاد و سبزيجات مانند كاهو آن را كاملا خشك كنيد، سپس روغن يا سس را به آن اضافه كنيد.
 5. آشپزهاي ماهر، در زمينه نحوه افزودن نمك به مواد غذايي دقت زيادي مي كنند. به عنوان مثال، خواباندن گوشت مرغ در نمك و آب مركبات باعث مي شود گوشت مقدار كمي از مواد را به خود جذب كند و با دور ريختن آب، تمامي نمك و ادويه نيز دور ريخته مي شود و مرغ بي مزه مي شود. بنابراين كمي نمك به مواد اضافه كنيد و بقيه را پس از درآوردن آن از داخل مواد اضافه كنيد. اگر هم از خرده نان استفاده مي كنيد، ابتدا روي مرغ نمك بريزيد، سپس در خرده نان بغلتانيد.
 6. براي اين كه سفيده تخم مرغ خوب پف كند، آن را كاملا از زرده جدا كنيد، بگذاريد براي مدتي در دماي اتاق بماند. سپس با همزن بزنيد.
 7. براي افزودن كشمش، گيلاس، آلبالو و ... به كيك، آن را در كمي آرد كه براي تهيه كيك اندازه گيري كرده ايد، بغلتانيد سپس به مواد اضافه كنيد تا ته نشين نشود.
 8. براي كاهش ميزان اسيديته در سس هاي حاوي گوجه فرنگي كمي شكر به آن اضافه كنيد تا طعم آن خنثي شود.

كترينگ

 

راز هاي آشپزي سرآشپز كترينگ كيبو

 • رب انار + مرغ

پس از اينكه تكه هاي مرغ را با آب و كمي نمك پختيد، ۲ قاشق غذاخوري رب انار را با نصف ليوان پياز سرخ شده و يك قاشق چاي خوري زعفران دم كرده كمي تفت بدهيد و روي مرغ ها بريزيد. سپس اجازه دهيد تكه هاي مرغ طعم دار شده به مدت ۲ تا ۳ دقيقه روي حرارت بمانند تا آماده خوردن شوند.

 

 • قهوه + استيك

اگر قصد درست كردن استيك يا حتي گوشت تنوري داريد، مي توانيد از پودر قهوه نيم كوب براي طعم دادن به گوشت استفاده كنيد. تركيب پودر قهوه اسپرسو، نمك، فلفل قرمز، پودر فلفل دلمه اي، زيره سبز و چند دانه فلفل سياه بهترين تركيب براي طعم دار كردن گوشت هاي استيك و كبابي است.

 

 • مايونز + جوجه كباب

كترينگ كيبو با اضافه كردن يك قاشق غذاخوري سس مايونز به مواد جوجه كباب مي تواند هم طعم جوجه را دلپذيرتر كند و هم بافت آن را نرم تر، بنابراين اگر تصميم به پخت اين غذا داريد، كمي سس مايونز قبل از پخت تكه هاي گوشت به آن اضافه كنيد.

 

 • آب ليمو + ماكاروني

خيلي ها به آب در حال جوش ماكاروني، كمي نمك اضافه مي كنند. اين بار به جاي اين كار يك قاشق غذاخوري آب ليموي تازه را به آب ماكاروني اضافه كنيد و هنگام سرو ماكاروني هم كمي آويشن يا پودر ريحان خشك روي آن بريزيد. به اين ترتيب هم حجم سديم دريافتي را كاهش مي دهيد و هم طعم جديدي را در ماكاروني تجربه خواهيد كرد.

 

معمولاً بيشتر افراد طعم سبزي هاي بخارپز را دوست ندارند اما مي توانيد با افزودن كمي روغن كنجد و سركه بالزاميك به سبزي هاي بخارپز، طعمي مطلوب به آن ها بدهيد

 

 • آب سيب + كتلت

اگر مي خواهيد طعم كتلت شما با تمام كتلت هاي تمام دنيا متفاوت باشد، به جاي پياز رنده شده، از آب سيب غليظ در تهيه مواد اوليه آن كمك بگيريد. افزودن كمي نان خشك خردشده به مواد اوليه كتلت مي تواند شلي حاصل از افزودن آب سيب را نيز برطرف كند.

 

 • برنج + شامي

اگر مقداري از برنج مهماني شب گذشته تان باقي مانده است، اصلاً نگران نباشيد. شما مي توانيد يك ليوان برنج پخته را خوب بكوبيد و با كمي گوشت چرخ كرده و پياز رنده شده آن را مخلوط كنيد و پس از افزودن ادويه و سبزي هاي معطر، يك شامي بسيار خوشمزه سر ميز غذايتان بگذاريد.

 

 • پنير پيتزا + فيله سوخاري

معمولاً بچه ها علاقه فراواني به خوردن فيله سوخاري و مرغ كبابي دارند. شما مي توانيد براي بالا بردن كالري و بهبود طعم گوشت هاي سوخاري از كمي پنير پيتزاي رنده شده و آب ليموي تازه استفاده كنيد.

 

 • خامه + سوپ سفيد

اگر اضافه وزن نداريد، چربي خونتان بالا نيست يا مي خواهيد مهماني برگزار كنيد، حتماً به سوپ هاي سفيد خود كمي خامه هم بزنيد. افزودن خامه و جعفري تازه به سوپ هاي سفيد عطري دل پذير و طعمي به ياد ماندني به آن مي دهد.

 

كيترينگ

 

 • پنير صبحانه + ماكاروني

وقتي ماكاروني را پختيد و در ظرف مخصوص سرو آن ريختيد، كمي پنير صبحانه روي آن رنده كنيد. مطمئن باشيد با اين كار يك رشته ماكاروني هم ته ظرفتان باقي نخواهد ماند.

 

 • پنير خامه اي + تخم مرغ

۲ تخم مرغ خام را خوب هم بزنيد. سپس ۲ قاشق غذاخوري كره را با يك چهارم فنجان پنير خامه اي و كمي نمك مخلوط كنيد و اين مخلوط را روي حرارت ملايم بگذاريد. وقتي پنير و كره كاملاً آب شدند، تخم مرغ ها را به ظرفتان اضافه كنيد و پس از هم زدن تمام مواد با يكديگر، درِ ظرف را تا پف كردن و پختن كامل تخم مرغ ها ببنديد. بعد از حدود ۵ دقيقه يك املت فوق العاده خوش عطر و طعم خواهيد داشت. پيشنهاد آشپزخانه صنعتي كيبو ، افزودن كمي پودر آويشن به اين املت، خوشمزه ترين صبحانه عمرتان را براي شما فراهم خواهد كرد.

امتیاز:
بازدید: 111
برچسب:
:
[ 1398/2/19  ] [ ۲۰ ] [ kibocatering ] [ ]

ترفندهاي ناب آشپزي

ترفندهاي اختصاصي كترينگ ميدان عطار

 

آشپزي خوب اسراري دارد كه لازم است اصول صحيح آن را بدانيد . سرآشپز ها اين نكته ها را رعايت مي كنند و به همين دليل آشپزي بي عيب و نقصي دارند به همين دليل سر آشپز تهيه غذا بلوار ميرداماد برخي از فوت و فن ها رو در اختيار شما قرار ميدهد.

 

اين 20 اصل صحيح آشپزي را بدانيد :

 

 • براي سرخ شدن سريع تر پيازها، نصف قاشق چايخوري نمك به روغن درون تابه اضافه كنيد. با اين كار پيازها سريع تر سرخ مي شوند و طعم بهتري پيدا خواهندكرد.
 • اگر كاهو تلخ است، مي توانيد آن را چند دقيقه اي (حدودا 15 دقيقه) داخل محلول آب سرد و نمك قرار دهيد.
 • اگر به غذا بيش از حد فلفل زده ايد و خيلي تند شده است، چند دقيقه قبل از برداشتن از روي حرارت، آب يك عدد ليمو ترش تازه را در آن بريزيد و خوب هم بزنيد.
 • اگر مي خواهيد رنگ و بوي ادويه هاي قرمزرنگ حفظ شود، آنها را در يخچال نگهداري كنيد.
 • براي گرفتن بوي كلم در غذا مي توانيد از تكه اي نان خشك يا يك قاشق سوپخوري آرد استفاده كنيد.
 • براي خوش طعم شدن ماهي سرخ شده، چند دقيقه اي آن را در شير نمك زده يا خامه تازه يا سيب زميني رنده شده بخوابانيد. براي گرفتن بوي ماهي نيز مي توانيد به روغن، قبل از قرار دادن آن روي حرارت، آبليمو اضافه كنيد.

آشپزخانه صنعتي

 

 • هنگام پختن حبوبات، داخل قابلمه چند قطره سركه يا آبليمو بريزيد تا هم ظرف سفيد بماند و هم طعم حبوبات بهتر شود.
 • براي جلوگيري از وا رفتن كوفته گوشت و برنج، در آب قدري آرد بريزيد و حرارت را بالا ببريد.
 • هميشه سيب را داخل نايلون پلاستيكي درباز در يخچال قرار دهيد. سيب گازي از خود متصاعد مي كند كه به بهتر رسيدن ساير ميوه ها و سبزي ها كمك خواهدكرد، بنابراين اگر ميوه نرسيده اي داريد، از سيب براي رسيدن سريع تر آن استفاده كنيد.
 • ميوه هاي قرمزرنگ را قبل از شستن حتما چند ساعت در يخچال قرار دهيد تا زمان بيشتري سالم بمانند و لهيده نشوند.
 • براي گرفتن بوي پياز قبل از خرد كردن آن در غذا، اجازه دهيد 5 دقيقه در آبجوش قل بزند. حتي مي توانيد پياز را برش بزنيد و چند ساعتي در آب، روغن يا آبليمو قرار دهيد.
 • براي نگهداري سبزي ها بعد از شستشو، آنها را در حوله كاغذي بگذاريد و بعد از گذاشتن در يك كيسه پلاستيكي، در يخچال قرار دهيد.
 • به جاي شكستن تخم مرغ با لبه ظرف، از سطحي صاف استفاده كنيد. به اين ترتيب هرگز پوسته تخم مرغ وارد غذا نمي شود.
 • اگر گوجه فرنگي اي خريده ايد كه هنوز كاملا قرمز و رسيده نيست، چند روزي آن را در آفتاب يا محيط گرم بگذاريد و بعد به يخچال منتقل كنيد.
 • براي شستن قارچ هرگز آن را در آب خيس نكنيد بلكه با كمك يك برس نرم قارچ را تميز و با دستمالي مرطوب پاك كنيد و بعد با آب (در حد يك آبكشي ساده) بشوييد.
 • براي اينكه برنج سفيد شود، مي توانيد چند قاشق غذاخوري ماست داخل ظرف برنج در حال جوش بريزيد.
 • هنگام سرخ كردن موادغذايي، حرارت را از 180 درجه سانتي گراد بالاتر نبريد. بعد از هر بار سرخ كردن، روغن درون ظرف را خالي و با دستمال آن را پاك كنيد و دوباره روغن بريزيد و موادغذايي را سرخ كنيد اما بعد از 8 بار حتما ظرف را بشوييد. موادغذايي سرخ شده را در اتمام كار روي حوله كاغذي بگذاريد تا روغنشان خوب گرفته شود.
 • اگر برنج بيش از حد جوش خورد، 3-2 قاشق غذاخوري آبليمو به آن اضافه كنيد تا وا نرود.
 • اگر مي خواهيد سيب زميني هنگام پختن ترك نخورد، قبل از پختن كمي كره يا روغن روي آن بماليد.
 • براي ترد شدن كلم قرمز، مقداري آب داخل ظرف بريزيد و روي اجاق بگذاريد و 2 قاشق غذاخوري سركه به آن اضافه كنيد. كلم ها را خرد كنيد و داخل آب جوش و سركه بريزيد. بعد از مدت كمي آنها را آبكش كنيد. اگر كلم خردشده را در ظرف فلزي بريزيد و چند دقيقه داخل فريزر قرار دهيد هم بسيار ترد خواهد شد.

كترينگ

 

طرز آبكش كردن برنج در كترينگ كيبو و فوت و فن آن

وقتي يك خانم خانه مي تواند ادعا كند يك كدبانو و آشپز واقعي است كه بتواند برنج را به اصطلاح خوب دربياورد. پختن پلويي با كيفيت خوب، پايه آشپزي ايراني است. پس اولين چيزي كه بهتر است در آشپزي ياد بگيريد، روش صحيح پخت برنج و دانستن تمام فوت و فن هاي پخت آن است.

 

10 مرحله تهيه پلوي آبكشي در تهيه غذا ميدان عطار

 

 1. براي پخت برنج، اولين مرحله خيساندن آن است. برنج را بعد از پاك كردن، با آب ولرم بدون اين كه مدام چنگ بزنيد، آنقدر بشوييد كه آب روي برنج شفاف شود.
 2. برنج را داخل كاسه يا لگن ريخته و روي آن آب گرم، نه آب داغ بريزيد؛ آب بايد تقريبا 4 بند انگشت يا سانت بالاتر از سطح برنج داخل كاسه يا لگن باشد.
 3. به آب برنج نمك اضافه كنيد. اگر مي خواهيد آن را آبكش كنيد، لازم نيست نگران مقدار نمك باشيد، چرا كه بعد از آبكشي مي توانيد با ريختن آب، نمك اضافي آن را بگيريد ولي اگر مي خواهيد برنج را به صورت كته بپزيد، نمك آن را به اندازه بريزيد يعني آب برنج نه شور باشد و نه بي نمك. براي خيس خوردن برنج حداقل 3 تا 4 ساعت زمان لازم است.
 4. بعد از اين مدت براي پخت برنج آبكشي، قابلمه موردنظر را انتخاب كرده و دوسوم آن را آب بريزيد. در قابلمه را بگذاريد و آن را روي شعله زياد اجاق بگذاريد تا آب به جوش آيد. زماني كه آب به جوش آمد آب برنج را خالي كرده و در قابلمه حاوي آب در حال جوش بريزيد و صبر كنيد تا داخل آب جوش بپزد.
 5. براي آنكه از زمان آبكش كردن برنج مطمئن شويد، يك دانه برنج در حال جوش را برداريد و بين دو انگشتتان له كنيد يا داخل دهانتان بگذاريد. برنج بايد كمي ميان انگشتانتان له شود و خشك نباشد اما مغز آن مقدار كمي سفت باشد. يكي ديگر از نشانه هاي آبكش كردن برنج اين است كه در اين مرحله مقداري از دانه هاي برنج در حال جوش، روي آب قرار مي گيرند. فقط مراقب باشيد برنج را به امان خدا ول نكنيد چون ممكن است به راحتي وا برود.
 6. وقتي از پخت برنج مطمئن شديد، آن را داخل آبكش ريخته و روي آن آب ولرم بريزيد تا هم نمك اضافه برنج گرفته شود و هم كمي از حرارت بيفتد.
 7. براي دم كردن برنج ابتدا قابلمه مناسبي آماده كرده و داخل آن مقداري روغن بريزيد، به اندازه اي كه كف قابلمه چرب شود. قابلمه را روي شعله اجاق گاز بگذاريد تا داغ شود. سپس آن را از روي اجاق برداريد و كف قابلمه را با نان، حلقه هاي سيب زميني يا هر ماده ديگر مورد نظر براي ته ديگ بپوشانيد.
 8. بعد از اينكه ته ديگ را با سيب زميني، نان يا هر چيز ديگري پوشش داديد، برنج داخل آبكش را با كفگير بزرگ داخل قابلمه بريزيد به طوري كه برنج به صورت كوه داخل قابلمه قرار گيرد و به ديواره هاي قابلمه نچسبد.
 9. بعد از اينكه كل برنج را در قابلمه ريختيد، در كاسه ديگري مخلوط روغن و آب را روي اجاق داغ كرده و روي برنج بريزيد، سپس در قابلمه را ببنديد؛ در اين مرحله شعله اجاق بايد زياد باشد. البته قبل از اينكه در قابلمه را بگذاريد با دسته كفگير داخل برنج چند سوراخ ايجاد كنيد.
 10. بعد از قرار دادن دم كني، وقتي صداي جزجز به گوشتان خورد و از قابلمه كمي بخار بيرون زد، دم كني را بگذاريد و شعله را كم كرده و بگذاريد برنج دم بكشد. معمولا براي دم كشيدن پلوي ساده همراه با ته ديگ نان يا سيب زميني يك ساعت و نيم زمان لازم است.
فوريت هاي پخت برنج در كترينگ كيبو

اگر برنجتان شور شد

 

 • اگر هنگام پخت كته و موقع جوشيدن برنج در آب، متوجه شديد كه برنج خيلي شور شده است، داخل آب برنج چند تكه سيب زميني پوست كنده بريزيد. سيب زميني، شوري غذا را به خود جذب مي كند.
 • اگر قبل از آبكش كردن برنج متوجه شوري آن شديد، موقع آبكش كردن، مقدار آب بيشتري روي برنج آبكش شده بريزيد.
 • اگر ديگر كار از كار گذشته بود و كاري براي جبران شوري برنج نمي توانستيد انجام دهيد خورش را كم نمك بپزيد.

اگر برنج تان ته گرفت

 

كترينگ شركتي

 

 

 • به سرعت چند تكه نان روي برنج بگذاريد. نان بوي سوختگي را به خودش مي گيرد.
 • با پياز هم مي شود بوي سوختگي برنج را گرفت. چند حلقه پياز را داخل برنج فرو كنيد.اگر برنج شما بي نمك يا كم نمك شد
 • روي غذا با نمكدان نمك بپاشيد.
 • مقداري نمك را در آب جوش حل كرده و روي برنج بريزيد.
 • • خورش را خوش نمك تر بپزيد.

كترينگ بلوار ميرداماد وقتي ميخواهد برنج خوب قد بكشد از روش هاي زير استفاده ميكند:

 

 

 • موقعي كه در اوج جوشيدن است، يك استكان آب سرد داخل برنج بريزيد.
 • قابلمه را بزرگ انتخاب كنيد تا برنج جاي كافي براي قد كشيدن داشته باشد.
 • هنگام جوشاندن برنج، دو قاشق روغن مايع داخل آب قابلمه بريزيد تا هم خوب قد بكشد هم به اصطلاح خوش پخت شود.
 • موقع آبكش كردن برنج، روي برنج آب سرد نريزيد زيرا به برنج شوك وارد كرده و جلوي ادامه قد كشيدن آن را مي گيرد.

اگر مي خواهيد برنج پس از پخت سفيد شود

 

 

 • به آب برنج، هنگام جوشيدن يك قاشق آبليمو يا آب نارنج و يا دو قاشق ماست يا دوغ اضافه كنيد. مزيت ديگر اين كار اين است كه دانه هاي برنج به هم نمي چسبند.


نكات لازم براي آبكش و دم كردن

 

 • كيترينگ ما موقع آبكش كردن برنج كاسه اي را به صورت برگردان داخل كاسه ظرفشويي قرار داده و آبكش را روي كاسه قرار دهيد، زيرا اگر كاسه به صورت معمول زير آبكش قرار گيرد، داخل كاسه زير آبكش، پر از آب حاصل از آبكشي برنج شده و برنج داخل آب خراب مي شود.
 • هنگام دم گذاشتن، سوراخ هايي را با دسته كفگير در ميان توده برنج ايجاد كنيد، اين سوراخ ها باعث مي شود بخار از كف قابلمه به راحتي به سطح آمده و برنج زودتر دم بكشد.

اگر مي خواهيد برنج زعفراني شود


براي آماده كردن پلوي زعفراني مقداري پودر زعفران را در مقداري آب جوش داخل يك استكان كوچك حل كرده و استكان را موقع دم كردن روي برنج قرار دهيد و در قابلمه را بگذاريد تا زعفران هم همراه برنج دم كشيده و رنگ آن پررنگ تر شود.

 


نكته

 

 

 1. عاملي كه موجب تفاوت در نتيجه كار ميشود اول ميزان جوشاندن برنج و دوم ميزان آبي است كه به صورت آب و روغن و يا تنهايي به برنج اضافه ميشود . اين آب به هنگام دم افتادن برنج ،تبخير شده و به علت عدم خروج در فضاي بسته قابلمه جذب برنج شده و هر چه مقدارش بيشتر باشد برنج را نرم و نرم تر و يا له ميكند .
 2. پس نتيجه ميگيريم كه مقدار آبي كه به برنج اضافه ميكنيم نبايستي زياد باشد مثلا براي ۵ پيمانه پلوپز برنج ايراني ۳ الي ۴ قاشق آب ( با عرق هل يا دارچين ) كافيست و براي همين مقدار از برنج خارجي اگر كمي بيشتر هم شد مانعي ندارد . حتي اين مقدار را ميتوان هنگامي كه برنج نرمتر و يا زنده تر در آبكش ريخته شده را تغيير داد مثلا اگر احيانا فراموش كرده ايد و ديرتر برنج را آبكش كرده مقدار اين آب را كمتر كنيد .
امتیاز:
بازدید: 144
برچسب:
:
[ 1398/2/19  ] [ ۰۹ ] [ kibocatering ] [ ]

طعم اصيل غذا در كترينگ ميرداماد

وقتي حرف از غذاي ايراني مي شود كمتر كسي است كه بگويد از اين غذاها خوشش نيامده است. اكثر گردشگراني كه به ايران مي آيند عاشق غذاهاي ايراني مانند كباب و قرمه سبزي مي شوند. اما ايراني هايي كه قبل تر ها معمولا كمتر چنين حسي به غذاهاي خارجي داشتند چرا امروزه به سمت غذاهاي خارجي مانند پيتزا و لازنيا و غذاهاي چيني و كشيده مي شوند؟ به نظر شما علت اين امر چيست؟ براي اينكه در مورد غذاهاي ايراني بيشتر بدانيم، با

 

 

تهيه غذا گاندي و اين مقاله همراه باشيد.

 


شايد يكي از اصلي ترين دلايل جوان ها براي روي آوردن به غذاهاي خارجي و به خصوص فست فود ها كه ضرر فراواني براي آن ها دارد؛ تكراري بودن برنامه غذايي در خانه ها باشد. جوان ها سعي مي كنند در ماه چند باري به كترينگ ها، رستوران ها و فست فود ها سر بزنند و از روي منو غذاهاي خارجي را انتخاب كنند و يا از روي دستور العمل كتاب آشپزي اين غذا ها را خود در خانه بپزند. اگر چه بعضي از اين غذا ها واقعا خوشمزه است و همه را تحريك مي كند گاهي به سراغشان بروند.

 

 

غذا هايي مثل بيف استراگانوف روسي، غذاهاي تند هندي و غذاهاي لذيذ چيني از اين جمله هستند. اما همه اين ها باعث مي شود كه علاوه بر اينكه هزينه زيادي برايشان صرف مي كنيم به ميزان قوت و سلامت اين غذا نيز مطمئن نباشيم و علاوه بر اين ادويه هاي استفاده شده با اين غذا ها با طبع ما ايراني ها سازگار نباشد و به معده هايمان آسيب بزند. اين غذا ها اگر چه جذاب هستند اما مضرات زيادي دارند كه در زير به برخي از آن ها اشاره خواهيم كرد.

 

 • قيمت بالا

يكي از مشكلات اين نوع غذا ها گران بودن آن ها است، اين گران بودن گاهي به خاطر مواد اوليه ي لازم براي تهيه اين غذاها است كه بايد ازكشور مادر تهيه شود و گاهي هم به اين خاطر است كه معمولا رستوران هايي كه نامو برند غير ايراني دارند؛ حق سرويس بيشتري از مشتري دريافت مي كنند. چيدمان، اسم رستوران، احترام به مشتري و همگي باعث بالا رفتن اين حق سرويس مي شود.

 

 

 • استفاده از مواد بي كيفيت در غذا

يكي ديگر از مشكلات غذاهاي فرنگي اين است كه در ايران با مواد غذايي بي كيفيت تهيه مي شوند مثلا غذاهاي ايتاليايي مانند پيتزا و لازانيا و ديگر غذاهايي كه درآن ها از سوسيس و كالباس و يا انواع پنير استفاده مي شود، شما نمي توانيد اطمينان حاصل كنيد كه ايا اين سوسيس و كالباس و پنير مرغوب هستند يا مطابق با همه شايعات در اين زمينه درست شده اند.

 

در هر حال چيزي كه مشخص است غذاي ايراني هم مانند بسياري از رسم و رسومات ديگر كم كم در ميان جوانان كمرنگ شده است و امروزه در ميان جوانان بيشتر مي توانيد كساني را پيدا كنيد كه عاشق فست فود هستند تا غذاهاي اصيل ايراني، شايد كمي تغيير در برنامه غذايي، درست كردن غذاهاي خوش آب و رنگ ايراني و استفاده از قوه خلاقيت در زمينه آشپزي فرزندان شما را به غذاهاي خانگي باز گرداند. غذاهاي ايراني بسيار متنوع است و شما اگر سعي كنيد از غذاهاي تمامي قوم ها و شهر هاي ايران آگاه شويد ديگر غذاي تكراري نخواهيد پخت.

 

ويژگي هاي آشپزي ايراني

 

آشپزي ايراني، همانند فرش ايراني، اساسا هنري است توده اي، كه در خانه هاي مردم ساده يا حتي فقير به دست زنان و دختران شهر و روستاهاي اين سرزمين پرورانده شده است. هر چند نمونه هاي فرد اعلاي آن (باز مانند فرش) از خانه هاي اشراف و اعيان سر در آورد، و هر چند آشپزي حرفه اي كمابيش در انحصار مردان باشد. تفاوت عمده آشپزي حرفه اي در آشپزخانه صنعتي و آشپزي خانگي در حجم غذاست، نه در شيوه پخت و پز؛ آشپز حرفه اي همان آشپزي زنان خانه دار در مقياس بزرگ تر و با تجهيزات بيشتر تقليد مي كند و مي كوشد به پاي آن برسد.

 

 

 

از ميان عوامل بيشماري كه در تكوين و تكامل اين هنر موثر بوده اند، از سه عامل عمده مي توان نام برد : فرآوده هاي بومي، نوع سوخت، و نحوه زندگي مردم به طور كلي.فرآورده هاي سرزمين ايران متنوع و ممتاز است. از اين جهت كه در اين سرزمين همه جور اقليمي گرمسير، سردسير، بياباني، دريايي، دشتي، كوهستاني پيدا مي شود، ثانيا ايران بخشي از نوار حاصل خيزي كه از دامنه هاي هيماليا تا سواحل اروپايي درياي سياه كشيده شده است و سرزمين هاي كشمير، افغانستان و پاكستان و آسياي صغير تا يونان و پاره اي از اروپاي شرقي را در بر مي گيرد. ميوه و سبزي و تره باري كه در اين نوار از خاك ايران بدست مي آيد از لحاظ عطر و طعم در جهان بي مانند است. گوشت، شير و كره و روغن اين منطقه هم به همان دلايل بر نظاير خود در ساير جاها امتياز دارد.

 

دم كشيدن و جا افتادن غذا

آشپزي ايراني را از ساير شيوه هاي آشپزي ممتاز مي كند. ملل ديگر، به هر دليل و موجبي كه باشد، بيشتر غذاهاي خود را به سرعت آماده مي كنند، و در بعضي موارد مثلا آشپزي چيني، بسياري از مواد را فقط مختصري تفت مي دهند، يا به اصطلاح مي ترسانند، و بصورت نيم پز مي خورند. در اروپا هم اين رسومات چيني تا حدي رايج شده است. از آن جا كه ذائقه ما ايراني ها به غذاي دم كشيده و جا افتاده عادت دارد، بسياري از ما براي قبول اين نوع غذاها آمادگي ندايم؛ ولي البته اين امر چيزي جز عادت نيست و لذت بردن از هر نوع آشپزي را با اندكي كنج كاوي و تحمل مي توان آموخت.

 

نكته اي كه كترينگ ونك با يك نگاه كلي به آشپزي ايراني انداخنه است ، روشن مي شود، كه هر كدام از غذاهاي اصلي ايراني الگويي است كه بواسطه قرن ها تجربه بدست آمده است و مي توان آن را با مواد گوناگون پر كرد. براي ديدن اين حقيقت كافي است به انواع پلو و خورش و آبگوشت و اشكنه و كوكوي ايراني نگاهي بيندازيم : در همه اين موارد مي توان گفت كه امكان تنوع بي پايان است، در حالي كه هويت غذا (چه آبگوشت باشد چه خورش) سر جاي خود باقي مي ماند. بنابر اين خورش، آبگوشت يا اشكنه ي ايراني يك خوراك معين نيست، بلكه يك الگويي است براي درست كردن غذاهاي بيشماري كه مي تواند با هر فصل از سال يا هر منطقه اي از كشور، يا با ذوق و توانايي هر پزنده و خورنده اي جور در بيايد. اين كيفيتي است كه آشپزي ايراني را بطور كلي از آشپزي ساير ملل ممتاز مي كند.

 

مفهوم واژه كترينگ چيست؟


كترينگ چيست ؟ امروزه واژه كترينگ (catering) واژه چنان نا آشنايي براي ما نيست. تاريخچه كيترينگ به آغاز استفاده از هواپيماهاي مسافربري بر ميگردد. در كيترينگ هواپيمايي، مسافران با توجه به مسافت پرواز، كلاس پرواز و موارد ديگر مورد پذيرايي توسط مهمانداران هواپيمايي قرار مي گيرند.
خود كلمه كيترينگ در زبان انگليسي (Catering) به طور كلي معرف صنعت آماده سازي و تهيه و طبخ نوشيدني و غذا در محلي مشخص و سرو غذا در محلي ديگر جهت پذيرايي مي باشد، به عنوان مثال ميتوان از كيترينگ هواپيمايي، كيترينگ قطار، كيترينگبيمارستاني، كترينگ هتل ها و كترينگ كشتيراني نام برد.
تلاش هاي مقدماتي در صنعت catering كيترينگ از دهه ۱۹۲۰ آغاز شده است كه موضوع آن خوراكي هاي درون پروازي است، اما نخستين آشپزخانه اي كه براي تهيه خوراكي هاي درون پروازي بوجود آمده است، در سال ۱۹۳۶ توسط خطوط هوايي امريكا ايجاد شده و محتويات آن بطور معمول شامل گوشت (اكثرا گوشت مرغ يا گوشت قرمز گاو و گوساله )، يك نوع سالاد يا سبزي، كمي نان و يك دسر شيريني و شكلات بود.

 

 

در برخي از كيترينگ هاي هواپيمايي مسئول تامين خوراكي ها معمولا يك غذاي جانشين از قبيل غذاي طبخ شده يا غذاي ويژه دين كليمي ها، مسلمانان و گياهخواران نيز تهيه مي كنند. البته اين غذاها بايد از قبل وبرخي اوقات هنگام خريد بليط سفارش داده شوند.
كيترينگ به عنوان يك صنعت غذايي از حدود سال ۱۸۲۰ ميلادي در امريكا، توسط امريكايي هاي افريقايي تبار رشد و نمو كرد و به عنوان صنعت سودآور غذايي توسعه پيدا كرد، پس از آن در حدود سالهاي ۱۹۳۰ ميلادي موسسات دولتي در اتحاد جماهير شوروي با منوهاي ساده شروع به توسعه موسسات دولتي پذيرايي به عنوان بخشي از سياست هاي اشتراك منابع خود كردند، به تدريج با توسعه صنعت غذا، از حدود سال ۱۹۶۰ ميلادي غذاخوردن در كيترينگ هاي دولتي و پذيرايي فراگيرتر شد.

امتیاز:
بازدید: 158
برچسب:
:
[ 1398/2/18  ] [ ۱۸ ] [ kibocatering ] [ ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب